Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Червена игуана

+2
shoppy
hrisinkyyy
6 posters

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Мар 30, 2015 2:34 pm

First topic message reminder :

Здравей те! Smile

От няколко дни имам малка игуанка на около 2 месеца и имам няколко въпроса чета тук във форума и накрая се наканих и аз да пиша Smile
Нормално ли е да не се храни 2 дни?
Когато искам да я пипна тя се свива или бяга в другият ъгъл след като си махна ръката си изкарва езика хахах ако реша да я взема в ръка почва да мята с опашка т.е все едно не искам да ме пипаш ако мога така да го кажа Smile тези нейни реакции нормални ли са и изобщо ще свикне ли с мен ? Благодаря ви Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down


Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Съб Апр 04, 2015 12:13 am

Laughing
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Съб Апр 04, 2015 9:51 am

леле колко са големи и хубави и аз искам моя да порасне че тая година май ще пропуснем морето и ще го заменим с планина че той какъвто е мъничък ....
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Съб Апр 04, 2015 11:20 am

Нали знаеш какво казват старите хора: "Малки деца, малки ядове. Големи деца, големи ядове" Twisted Evil За игуаната важи с пълна сила, радвай се на малчо, че не се знае къв дракон ще израсне. Laughing
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Съб Апр 04, 2015 2:21 pm

хахах така е да Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Съб Апр 04, 2015 7:25 pm

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Съб Апр 04, 2015 9:03 pm

Хахаха показателно ! Хахаха
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 05, 2015 1:24 pm

Twisted Evil Twisted Evil
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Нед Апр 05, 2015 2:51 pm

хахах снимката сия бива .... я ми кажете хубав терморегулатор ... аз иначе ще се побъркам да спя а ъгъла и възглавницата на масата а пък аз ако не му следя температурата няма кой ... докато дойде този терариум ще си умра ....
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Пон Апр 06, 2015 2:56 pm

Терморегулатор от [You must be registered and logged in to see this link.]. Нашите са от този сайт. Момчето се казва Добромир, може да те консултира.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Апр 06, 2015 3:27 pm

Благодаря Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Апр 14, 2015 10:13 am

Добро утро това е нашия дългоочакван терариум който нещо не ми допада но ето и снимките 

[You must be registered and logged in to see this link.]


С какво да го почистя ? :@ :@ :@ не ми върви с тези терариуми и толкова :@ :@ :@
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Апр 14, 2015 11:17 am

Така, можеш да почистиш с кислородна вода, но тва е най-малкият проблем.

Може ли размери да дадеш?

Има ли отвори за вентилация?

А отвор отгоре за овлажнителя?

Трябва задължително да изолираш ъглите със силикон, заради влагата, иначе влезе ли под този фурнир започва глиене и става лошо.

Задълчително намотай въже (ленено) на стълбичките, по които ще се катери, а на платформите сложи изкуствена трева (мека, която е като мокет).

Кажи на колко см е най-високата платформа от тавана, за да ти кажем какви лампи трябва да сложиш.

За подово вече е късно, но ще трябва и керамична лампа за през нощта... Временно става този терариум, бебето е малко, но има още бая работа по него. И по-натам ще правиш нов. Ако той ще е вграден в стената, ще те посъветваме преди да го поръчаш - как да излезе най-евтино и да има всички важни неща. А може и направо да обясним на този, който ще го изпълни.

Нека и другите да видят и да кажат.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Апр 14, 2015 5:07 pm

1.20 височина 60 на 60 

има отвори за вентилация отстрани и отгоре 

всичките му ъгли са със силикон 

на 30 см е от последната платформа 40 см максимум но няма 40 

щом е късно за подово с какво ще го отоплявам тогава :@ казах ти аз Marоkoko не и върви с тези терариуми  Sad Sad Sad а и всички кабели минават само от 1-та страна дясната 
Аз пък мислих да сложа нагревателното килимче на едно стъкло отдолу под терариума той не е на земята крачетата му са височки ....
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Апр 14, 2015 11:34 pm

Виж сега, не е перфектен, но няма да го хвърляш. Предстоят доста подобрения. Така не става за живеене.

1. Със сигурност ще трябват допълнителни дупки на тавана, за да се сложат луни (тела за лампи), а и за овлажнител. Евентуално трябва да се предвиди и място/дупка за керамична крушка за нощно отопление. Но първо трябва да се купят луните, а чак после, според тях, да се направят дупките. За дупките ще викнете дърводелец. Стават за секунди, инструментът се казва бор-корона, ама просто не всеки си го има в къщи... Very Happy Сега, на този размер не мога да сметна колко лунички ще са нужни за отопление. Струва ми се три, но искам и Ети и Ники да кажат мнение. Те също могат да ти кажат само приблизително. Температурата се постига с мерене, опитно, на място, защото всеки терариум е различен. КУПИ СИ ТЕРМОМЕТЪР. Първите дни се мери и експериментира, после вече го гледаш само контролно, при много студени или топли дни. Винаги трябва да следиш, въпреки терморегулатора, защото на мен например, ми се е случвало терът много да прегрее. Регулаторът включва димера, той намалява лампите, ама навън е много топло и температурата продължава да си се качва.... Затова винаги трябва да следиш... Аз имам 4 луни, които работят с най-обикновени рефлекторни крушки (от малките или от по-големите, зависи какви луни намериш), от по 2 лева, лятото 2 от тях изобщо не ги пускам, а другите 2 са по 40 вата, а зимата пускам и 4-те и слагам крушки от по 60 вата. Звучи сложно, но не е чак толкоз. Веднъж като го отработиш, после си знаеш какво да си правиш. Но винаги се хвърля око на термометъра. И в никкъф случай не слагай терариума на слънце, много се вдигат температурите и ще се опече. Луните можеш да видиш на снимка [You must be registered and logged in to see this link.]. Гледай малките, онази огромната е за друга лампа, която за теб не става.

2. Трябва да се купи и монтира УВБ пура, казвам пура, защото 30 сантиметра са малко и другите лампи ще са ти силни. Тя се сменя на около 6 месеца. После е неефективна. Ние сме намерили едни по-скъпи и много хубави, но пък се сменят на година и половина, ама ти е малък терариумът и не стават, както ти писах по-нагоре...

3. За въжето и тревата за платформите и стълбичките, вече ти казах.

4. Има ли вече нещо вградено вътре като апаратура? Пишеш, че кабелите излизат отдясно, или имаш предви, че е предвидена дупка за кабелите?

5. Нагревателното килимче не върши никаква работа, то е търговски трик, зарежи го това. Иде лято и не е фатално без подово. Аз лятото го спирам. Номерът е да е около 25 градуса, което можеш в малък тер да постигнеш и с керамична крушка.

6. А терариумът има ли някаква топлоизолация? За този размер пак можеш да минеш без, но по-натам, като правиш по-голям, задължително трябва да сложиш, защото иначе няма оправия...

7. Ще ти трябват и два таймера, най-добре механични, най-надеждни са, аз си намерих от железария, по около 7-8 лева бяха. Единият ще спира дневните лампи в точен час, а другият ще включва керамичната лампа за през нощта. Тя, според мен, за този размер трябва да е около 50 вата, но това ще проверим пак, ще питам, за да не е нито много силна, нито много слаба.

6. За овлажнителя разгледай [You must be registered and logged in to see this link.].

Доста неща са, но се нагласят веднъж и после само следиш и се наслаждаваш... А и освен това, всички, до един, сме правили по два терариума. Даже, специалистите твърдят, че така е по-добре за самото животно и като е бебе се стресира в голям терариум. Освен това и луните и овлажнителят, и почти цялото оборудване ще ти свършат работа после и за по-големия тер.


Последната промяна е направена от Marokoko на Пет Апр 17, 2015 6:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 15, 2015 7:45 pm

Ето ги рефлекторните крушки, малките и големите. За твоето терариумче мисля, че малки е по-добре. По принцип може и да се монтират на тавана направо, без да се правят дупки, но при теб разстоянието не е достатъчно.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by dimzel Чет Апр 16, 2015 9:17 am

Красива терариум! cheers
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 60
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Чет Апр 16, 2015 7:47 pm

Marokoko Благодаря Smile ще следвам съветите ти той днес си се препичаше на слънце в градина чак кефско му беше хахаха Smile 

С какво да измия изкуствената трева да я измия  и нея с кислородна вода
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Чет Апр 16, 2015 9:34 pm

Аз нашата трева я мих за сефте с топла вода ...незнам дали е правилно,но не ми хрумна друго ...
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Чет Апр 16, 2015 10:50 pm

hrisinkyyy написа:Marokoko Благодаря Smile ще следвам съветите ти той днес си се препичаше на слънце в градина чак кефско му беше хахаха Smile 

С какво да измия изкуствената трева да я измия  и нея с кислородна вода

Това е супер, много е полезно слънцето! Тревата и аз я мия с гореща вода обилно, няма смисъл от кислородна чак, все пак не е ползвана. Важно е каква е тревата - да не е от най-рошавата, защото задъжа боклуци, а и не от най-евтината, защото тя пуска някакви вълма, а и бързо се износва. Най-добрата е тази, от опит -

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Чет Апр 16, 2015 10:59 pm

Между другото, сори, ако нещо се повтарям, ама забравям кое съм писала и кое не... нещо е натоварено напоследък ежедневието и все бързам... Ама по-добре нещо да се повтори, отколкото да се пропусне...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 1:03 pm

С какво да измия изкуствената трева да я измия и нея с кислородна вода написа:

Аз с кислородна вода пръскам терариумите, когато заминаваме лятото на почивка. Иначе чистя с парочистачка, хем чисти, хем дезинфекцира.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Нед Апр 19, 2015 2:24 pm

Аз измих тревата с кислородна вода след това с обик.вода Smile а с нещо друго трябва ли да му пръскам терариума понеже тези дни се сетих че в (зоо магазина където го бяга оставили жената ми беше казала да пръскам с някакъв препарат но не си спомням какво беше ) като си го видях направо изключих всичко дори не я и слушах 
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 3:36 pm

Ми ако нямаш паразити, НЕ.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Нед Апр 19, 2015 4:08 pm

Аз веднъж седмично или малко повече, чистя с йодасептон.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 7:49 pm


Аз веднъж седмично или малко повече, чистя с йодасептон написа:


Това не е добре за игуаната. Йодсептадона се използва единствено и само при проблем. За това ние ползваме парочистачка и кислородна вода, последната веднъж годишно, когато няма да ни ума. Напръсквам обилно и оставям да си изсъхнат.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 4 Empty Re: Червена игуана

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите