Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Червена игуана

+2
shoppy
hrisinkyyy
6 posters

Страница 8 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Мар 30, 2015 2:34 pm

First topic message reminder :

Здравей те! Smile

От няколко дни имам малка игуанка на около 2 месеца и имам няколко въпроса чета тук във форума и накрая се наканих и аз да пиша Smile
Нормално ли е да не се храни 2 дни?
Когато искам да я пипна тя се свива или бяга в другият ъгъл след като си махна ръката си изкарва езика хахах ако реша да я взема в ръка почва да мята с опашка т.е все едно не искам да ме пипаш ако мога така да го кажа Smile тези нейни реакции нормални ли са и изобщо ще свикне ли с мен ? Благодаря ви Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down


Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Юли 13, 2015 8:25 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

2-рият номер е нейният ние утре ще ходим към 12 при нея
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Юли 21, 2015 2:49 pm

Как е бандита?
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пет Юли 24, 2015 7:18 pm

Бебчо се оправя вече почна и да скача добре е положението Smile малко го е страх от други хора и се крие се в мене но се надявам и това да се оправи ... вече сам слиза да яде не му слагам храната до него но не яде след като са му били инжекция на др деня де но днес явно е изключение сам търси да яде ахаха Smile малко ме понадра в клиниката но нищо важното е че когато е с мен е спокоен Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пет Юли 24, 2015 7:22 pm

аз хубаво говоря в мъжки род но ми се струва че ще плача накрая и от принц ще излезне принцеса ... хаххахах важното е че е мой какво и да е ... дори днес открих че на коремчето има едно зелено сърчице точно на гърдичките исках да го снимам докато го видях но той недава още да го мачкам толкова ай не се мъча оставям го сам да си шава аз само го наглеждам и без това го болят краката ...
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пет Юли 24, 2015 7:24 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Съб Юли 25, 2015 8:49 am

Има подутина някаква на опашката. От снимката ли е?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Съб Юли 25, 2015 10:37 am

не помниш ли че ти бях казала когато го бодоха няколко пъти и стана тази подутинка .. нали трябваше пак да го бодът и аз ти казах че вече не искам да го бодът понеже му излезе тази подутинка беше по голяма сега е се е намалила нз надявам се да се оправи и подутинката
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Съб Юли 25, 2015 7:12 pm

Здравейте аз имам една питанка не става въпрос за Алекс!!! защо може да съхне опашка на игуана ???
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Съб Юли 25, 2015 10:17 pm

Много се радвам за вас. Щом има желание от стопанина, всичко може да се оправи, стига да е хванато на време де.
Относно съхненето на опашката може да е от счупване, гъбички и т.н. Понякога удрят с опашка в нещо твърдо и я чупят между прешлените и тя изаъхва там и пада. Дени така когато я взехме се удари във ваната и малка част и падна, после израстна. Това е добрия вариант, виж гъбички или някво заболяване вече е сложно и лошо.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Нед Юли 26, 2015 3:05 pm

Аз днес ги смятах пак няколко пъти 8 изжекции станаха и за това приключваме с тях сега калциите да поръчам трябва .но Диме иска да и снимам какво има в нашият магазин тук и тогава да видим дали ще ги поръчвам Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Юли 26, 2015 6:02 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Юли 26, 2015 6:06 pm

Питай за това.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Пон Юли 27, 2015 9:03 am

Абе това не е проблем. Пепи има от всичко. Но този калций Сандоз, който докторът каза - Ети, бебето е 190 грама. Трябва да се пресметне по колко от таблетката да се дава, заедно с този Вигантол, и чак след това те да си почнат нормалния калций. Хриси, въпросът е дали можеш да го даваш със спринцовка, разтворен във водичка.... Не е много приятно, но пък трябва да го приема. С Вигантола е лесно, защото е само една капка, но с калцият не е толкова. Седмичната доза може да се дава наведъж, тоест за 6 седмици ще трябва да дадеш 6 пъти общо. Прецени дали ще се справиш. То всъщност със сухия калций ситуацията е подобна, защото, ако не яде обилно, пак трябва със спринцовка, разтворен във вода, за да си сигурна, че го е поел.... Той прояде ли?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Юли 28, 2015 8:47 pm

Ще се справим и със спринцовка знам вече какво го дразни и защо така че няма избор аз съм шефа каквото кажа това ще е него изобщо няма да го питам искаш ли не искаш ли .... ами прояде но нее така както преди хапва си но по мъничко всеки ден само че налита повече на тиквата реших да я махна да видя и не хапна сложих тиквата и покрай нея всичко се изяде Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Чет Юли 30, 2015 11:01 pm

Това е супер, че ще се справиш със спринцовката. На първо място виж [You must be registered and logged in to see this link.] много ясно се вижда как диша игуаната, т.е когато даваш със спринцовка (без игла) поставяш я от страни на устата и леко натискаш буталото, да може игуаната да разбере, че трябва да го затвори този орган и да не се задави. С едната ръка държиш спринцовката, а с другата леко дърпаш жабото да си отвори устата, внимаваш да не нараниш венеца.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Чет Юли 30, 2015 11:12 pm

Задавянето може да бъде доста опасно!

Сега сметките. Василиев казва: 500 мг/кг калций и 200 ед/кг вит.Д3 на седмица, това са лечебните дози, които трябва да спазиш 6-8 седмици.

Бебо тежи 190 гр (ще го закръглим на 200), че се смята по-лесно Wink  та, в една капка вигантол има 500 единици вит.Д3, а ако купиш калций сандоз от 500 мг точно толкова калций има в една таблетка.

Значи за 200 гр. бебе трябва 1/5 от таблетката и 1/12 от капката вигантол cyclops Exclamation Question
Аз какво бих направила, бих разтворила 1 капка вигантол в 10 мл вода (от този разтвор ни трябва само 1 мл) и 1 таблетка калций в 50 мл. вода и от това количество бих дала 10 мл. + 1 мл. с вигантола, другото го пиеш ти, за да си съпричастна към бебоLaughing  Ако математиката не ми се е запила някъде, това трябва да са сметките


Последната промяна е направена от Eti на Чет Юли 30, 2015 11:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Чет Юли 30, 2015 11:16 pm

И това само веднъж седмично в продължение на 6-8 седмици. После минаваш само на чист калциев карбонат, а зимата и малко витаминки.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пет Юли 31, 2015 11:56 am

Той бебо само ме ядосва сега вече съм му спряла тиквата понеже не иска зеленини да яде само тази тиква като кокошка рови в храната.... значи от понеделник терор ще има пак аз пък мислих всеки ден че трябва да му го давам а те ще ми трябват 6 8 спринцовки (май и игли да си взема по добре ще е ) Добре Ети аз пак ще погледна това с дишането да не се стъписам .... Smile пък за 2-ва дни дано бебо да прояде тези зеленини Smile а и още нещо не иска да се изхожда в терата само в басейнчето му вече доброволно си влиза и това е 1-вото нещо което прави и вече не желае да се къпе :@
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Пон Авг 03, 2015 12:08 pm

Ама игли не ти трябват в никакъв случай.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Авг 03, 2015 4:14 pm

Пфф тоя сандоз калции е с вкус на портокал поне така пише.....дилемата ми е как да разделя точно 1-та таблетка.... и тоя вигантол всяка седмица заедно със сандоз-а.... дали не мога да смеся 2-т понеже едното е гадно на вкус поне портокала малко да убие гадния вкус.... И още нещо което мен ме тревожи не се е изход дал близо 4 5 дни и кожата му става по тъмна днес на вън стана червен но в терариума става тъмен..... до вчера хапваше днес още не е дори го сложих на сила под UVB-то иначе се крие. ... също така отдавна не си е сменял кожата по точно от както и болен не я е сменял и понеже се смени цвета си викам че ще започне да я сменя но не. ...
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Авг 04, 2015 1:58 pm

Eti справих се Smile Гледах клипчето което ми отговори на въпроса в коя част да поставям спринцовката хахах Благодаря 2 часа се борихме с тези 11 мл но успяхме (борихме се не съм го насилвала почивахме и така 5-те спринцовки се изпиха те са по 2мл другите са големи за неговата уста хахаххаха) плува малко и се изходи 2-ва пъти дори и ме близна с език по лицето хаххахах а мен така ме беше изстрах какво ли ще ми направи той взе че ме облиза хахах Smile Колко седмици да броя тази ни е 1-ва (6 или 8 )
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Авг 04, 2015 11:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] няма да се плашиш, не е кой знае каква философия. Бавно и внимателно и всичко ще е ОК. Един път в седмицата ще се справите [You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Авг 04, 2015 11:06 pm

Извеждай го на слънчице, калций и здрава храна и много скоро ще почне да те гони и бие [You must be registered and logged in to see this image.] нали искаш момче [You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Авг 04, 2015 11:10 pm

Колко седмици да броя тази ни е 1-ва (6 или 8 ) написа:

Ами Василиев е написал 6-8 седмици. Аз бих давала 8 [You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Сря Авг 05, 2015 8:55 pm

хахах кротък е май за момче Sad яде =люцерна,глухарче манго тикви но от всичко по малко сега ще му разнообразя храната Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 8 Empty Re: Червена игуана

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 8 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите