Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Червена игуана

+2
shoppy
hrisinkyyy
6 posters

Страница 5 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Мар 30, 2015 2:34 pm

First topic message reminder :

Здравей те! Smile

От няколко дни имам малка игуанка на около 2 месеца и имам няколко въпроса чета тук във форума и накрая се наканих и аз да пиша Smile
Нормално ли е да не се храни 2 дни?
Когато искам да я пипна тя се свива или бяга в другият ъгъл след като си махна ръката си изкарва езика хахах ако реша да я взема в ръка почва да мята с опашка т.е все едно не искам да ме пипаш ако мога така да го кажа Smile тези нейни реакции нормални ли са и изобщо ще свикне ли с мен ? Благодаря ви Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down


Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Нед Апр 19, 2015 7:58 pm

а за тези паразити как да разбера по него нищо няма нито около него по цял ден съм до него и нищо не ми се е мернало ..... Днес обаче го забелязах че се търка в дръвчето и то главата около очите но пък за сметка на това забелязвам че се и бели там ....


Въпросчета!!
1) 2-та Таимера от къде мога да си ги купя 
2)УВБ крушката щом немога да си я поръчам от там от където и вие тогава имали значение от къде ще е (нещо за препоръка)
3)терморегулатора си го избрах от сайта който ми дадохте той е :http://terrariums.eu/e107_plugins/easyshop/easyshop.php?prod.39 (Какво ще кажете за този? )
4)Овлажнител -май нещо не си и намерих ай не ми допадна никой в интерес на истината там съм пълна мъгла хахах 
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 11:08 pm

1. Моите таймери си ги купих от джъмбо, но това не значи, че не може да се намерят и във всяка железария. Само за пример, моите са такива - настройват се на 15 мин (такъв е интервала)
[You must be registered and logged in to see this image.]

2. Не, че не може, а ти е малък тера за такава. Може да сложиш пура на екзотера 10.0 - Repti Glo 10.0 - [You must be registered and logged in to see this link.] . Вземи по възможност най-дългата, която позволява терра.

3. За терморегулатора нищо не разбирам, ще помоля мъжът ми утре да погледне и даде мнение.

4. За овлажнителя е важно да е такъв модел, че да може да забучиш тръба в него и да вкараш парата вътре.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 11:13 pm

Терариума за първо време става. Само запомни, когато тръгнеш след година/2 да правиш новия не забравяй да го изолираш от вътре. Много хора си мислят, че това е глупост но не е. Ако гледаш животното според основните изисквания, влага, топлина, увб, ако нямаш изолация, много бързо ще го скапеш терра, това първо. И второ, което не е за пренебрегване, един изолиран терариум се топли много по - лесно от един неизолиран. По малко разходи за ток и задържа повече влага.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Нед Апр 19, 2015 11:19 pm

а за тези паразити как да разбера по него нищо няма нито около него по цял ден съм до него и нищо не ми се е мернало написа:

Те са едни миниатюрни оранжеви гадинки. Моли се, никога да не ги видиш, че изчистването е.... Нали махна торфа, щом не оранжевенее около шиповете и врата и нищо не шава, значи сте ОК Laughing

Днес обаче го забелязах че се търка в дръвчето и то главата около очите но пък за сметка на това забелязвам че се и бели там написа:

Обичат така да си търкат главите и даже си надуват очите. Да не се шашнеш, като го видиш със затворени подути очи Laughing , така си почиват очите им.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Нед Апр 19, 2015 11:44 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] - вечер нещо става тъмен ... нормално ли е 


Eti мисля че веднъж видях такава малко на дръвчето смених всичко и дръвчето измих и по вече не съм виждала но ме притеснева цвета му и то много денем е по светъл
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Пон Апр 20, 2015 11:59 am

Снимката е с кофти цветове. Но наблюдавай го, кога потъмнява. Аз например си знам, че когато му е студено на Тарислав потъмнява иначе е светъл. Дени пък е обратното, тя си е тъмна обикновено, а когато и е зле става много светла, почти бяла. Сега на снимката наистина изглежда много черно но може и да е от кофтито качество. Ако само вечер става тъмен виж по кое време и какво става тогава, температура, ув-то нещо...
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Пон Апр 20, 2015 12:06 pm

Сетих се още нещо. Не е зле, да занесеш едно лайно за изследване за паразити и бактерии. Ако решиш да го направиш (не е зле и за твое успокоение) и покаже, че има нещо, няма да даваш да го тъпчат с нищо, преди да питаме. Защото си имат техни си бактерии, които са нормални и не трябва да се убиват.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Апр 20, 2015 2:06 pm

хммм мен тук в няколко клиники ми казаха че не разбират от влечуги което найстина ме подразни но е факт иначе ми бяха предложили преглед и чипиране хахахахах при което мен ми стан смешно щом искат да го чипират предтсавям си и какъв ще е прегледа хахахах
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Пон Апр 20, 2015 4:47 pm

hrisinkyyy написа:хммм мен тук в няколко клиники ми казаха че не разбират от влечуги което найстина ме подразни но е факт иначе ми бяха предложили преглед и чипиране хахахахах при което мен ми стан смешно щом искат да го чипират предтсавям си и какъв ще е прегледа хахахах

Да...., щом искат да го чипират е ясна работата. Щом не разбират по-добре не го води изобщо! Дано не ти се налага да ходиш по лекари, но ако се наложи, първо питай тук, ще помагаме (не ние, а имаме специалисти)! Виждам, че Ети ти е отговорила на всичко останало, а търкането на муцунката им е любимо да... Т'ва с пръскането е търговски трик, не е нужно да се пръска, това е НОВ ТЕРАРИУМ егати..., тия хора полудяха! А за терморегулатора най-добре питай самото момче, той ще ти обясни, все пак той си ги внася и най-много разбира... Ето тук има телефон - [You must be registered and logged in to see this link.]

Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Апр 20, 2015 7:23 pm

ще се чуя с него тогава Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Апр 20, 2015 9:33 pm

Eti следях малкия днес както ми каза и там където вчера беше тъмно кожата пада бели се сега го забелязах това е на задните крачета и малко от гърба беше се покатерил и се втренчих и го видях ... да не е защото го мокря с вода (помпичката ми е такава че все едно дъжд вали хахах ) е целия го мокря и после се качва на дървото и се препича там но днес за 1-ви път когато го мокрих се изправи на 2-ва крака за малко беше ...


[You must be registered and logged in to see this link.]
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Пон Апр 20, 2015 11:51 pm

Ами то би трябвало като си сменя кожата да изсветлява, а не да потъмнява Suspect и сега на тази снимка изглежда направо бяло. С мокренето добре правиш. Особено щом се бели, иначе има случаи на загубени пръсти от несменена кожа. Пръскай смело, за него е добре.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Апр 21, 2015 12:07 am

Eti бялото е кожата която пада а отдолу е светло така поне го виждам аз пръскам аз смело харесва не харесва това е положението ....
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Апр 21, 2015 11:00 am

Ми нормално белене си изглежда това. Не виждам повод за притеснение.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by optimist Вто Апр 21, 2015 2:02 pm

hrisinkyyy написа:а за тези паразити как да разбера по него нищо няма нито около него по цял ден съм до него и нищо не ми се е мернало ..... Днес обаче го забелязах че се търка в дръвчето и то главата около очите но пък за сметка на това забелязвам че се и бели там ....


Въпросчета!!
1) 2-та Таимера от къде мога да си ги купя 
2)УВБ крушката щом немога да си я поръчам от там от където и вие тогава имали значение от къде ще е (нещо за препоръка)
3)терморегулатора си го избрах от сайта който ми дадохте той е :http://terrariums.eu/e107_plugins/easyshop/easyshop.php?prod.39 (Какво ще кажете за този? )
4)Овлажнител -май нещо не си и намерих ай не ми допадна никой в интерес на истината там съм пълна мъгла хахах 
Здравей,
По въпроса за терморегулатора - този който си посочила е по-скъп, има и таймер тоест може да регулира както дневните така и нощните лампи. Самото регулиране се прави с димер - виж темата за терариума от пдч, там има схемата на свързване термостат-димер.
Реално ако ще регулираш само дневните лампи може да ползваш и този [You must be registered and logged in to see this link.]
Ние ползваме такъв и досега не е имало проблеми.
optimist
optimist

Posts : 54
Join date : 26.04.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Апр 21, 2015 2:11 pm

Е то тва сам нема кво да го гледаш... lol! Трее си инженер или поне некво понятие да имаш... Но наистина в тази тема има доста инфо и този, който ще го прави, трябва да си я разгледа подробно.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Апр 21, 2015 2:13 pm

Аз например това не мога да си го направя сама. Но ползването после е лесно и удобно...Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Апр 21, 2015 2:24 pm

Да аз точно и за това си го избрах понеже управлява дневните и нощните лампи 

Marokoko то и аз нема да се справя сама затова имам помагачи хаха аз само трябва да си избера всичко и накрая да ми оправят баркотията
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Апр 21, 2015 2:37 pm

Като се замисля този е скъп, ама ако се гледа в перспектива, след време когато направи нов терр с това ще регулира подовото, вместо да дава 100 кинта за друг. Само питай Добромир дали става за подово и ако каже "ДА", май е по-добре този.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by optimist Вто Апр 21, 2015 4:10 pm

Според мен не може да се регулират едновременно дневни лампи и подово през деня, защото си мисля че термостата е един, но с две настройки и контакти за различно време от денонощието. По добре да се вземат два от малките, но Добромир ще каже най-точно.
optimist
optimist

Posts : 54
Join date : 26.04.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Апр 21, 2015 5:06 pm

Добре благодаря ще се чуя с него тази седмица Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 22, 2015 11:11 am

Хааааа, намерила си ни и във фейсбук...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Чет Апр 23, 2015 12:27 pm

хахаха да Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пет Апр 24, 2015 11:22 pm

Здравей те Smile аз днес малко промени правих в терариума че ме дразнеше ай 30 см са много малко (филма при мен е голя ако се изправи може се изгори и така ... увеличих с още 25 см и сега е 55 см ) УВБ крушките 10.0-Repti и Glo 10.0 в този случай същите ли да ги оставя или не ? Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Съб Апр 25, 2015 6:48 pm

Да, 10,0 са най-силните, но това да не те плаши. Силни, силни, само ние знаем колко са силни, защото ги измерихме Suspect Докато ги ползвахме, всички сме били с 10-ки.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 5 Empty Re: Червена игуана

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите