Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Червена игуана

+2
shoppy
hrisinkyyy
6 posters

Страница 2 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Пон Мар 30, 2015 2:34 pm

First topic message reminder :

Здравей те! Smile

От няколко дни имам малка игуанка на около 2 месеца и имам няколко въпроса чета тук във форума и накрая се наканих и аз да пиша Smile
Нормално ли е да не се храни 2 дни?
Когато искам да я пипна тя се свива или бяга в другият ъгъл след като си махна ръката си изкарва езика хахах ако реша да я взема в ръка почва да мята с опашка т.е все едно не искам да ме пипаш ако мога така да го кажа Smile тези нейни реакции нормални ли са и изобщо ще свикне ли с мен ? Благодаря ви Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down


Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Вто Мар 31, 2015 8:41 pm

а по колко пъти на ден трябва да го мокря ? 1/2 предполагам ... и крушките вечер изгасяте ли ги или си светят ?
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Мар 31, 2015 8:55 pm

12 часа тъмно на 12 часа светло, и то в точни часове, стриктно лампите се гасят нощем, иначе се разболяват. При мен се гасят в 20.00 и се палят сутрин в 8.00. Нощната температура трябва да е около 24-25 градуса. Но БЕЗ лампи. Може керамична лампа нагревателна да ползваш, защото твоят терариум е малък. Игуаната ДА НЯМА ДОСТЪП ДО НИТО ЕДНА ОТ ЛАМПИТЕ. Лепват се за тях и стават изгаряния. Има таймери за лампите, които всички ползват. Не са скъпи. Керамичната например може да се нагласи да се пуска само нощем. Защото са силни и денем става прекалено топло, ако работят заедно с другите.

Пръскането - по няколко пъти на ден. С хладка вода, не ледена. За тях влагата е много необходима. Трябва да помислиш и за овлажнител. Ние хем имаме овлажнител, хем се къпем и се пръскаме. Без влага развиват БЪБРЕЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. Мъжките като пораснат, при липса на влага в периода на разгонване, правят сериозни проблеми с бедрените пори. А като се белят, ако няма влага, не се отделя старата кожа и става много лошо, падат пръсти и т. н., боли ги... Влагата е абсолютно необходима. Сложи и някакво малко басеинче/легенче, където да се къпе, когато пожелае, а не да има само малка купичка за пиене.


Последната промяна е направена от Marokoko на Вто Мар 31, 2015 9:12 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Мар 31, 2015 8:57 pm

Терариумчето е малко, ама и бебето е малко, засега става. Като пристигне пусни снимки и в зависимост от това къде ще са платформите ще ти кажем и за лампите.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Вто Мар 31, 2015 9:06 pm

По принцип за игуана се прави вертикален тер, а твоят, доколкото разбрах е хоризонтален. Ще трябва, когато се посближите, да си правите разходки и стаята. Но е рано сега, по-натам ще ти обясним. Засега важното е температура, влага, спокойствие и хубава храна. Колкото и да е стресиран - те са лакоми и като даваш хубави зеленийки ще яде. Подходът с наказателното право също ме кефи, добър е! lol! Само не го гледай в очите, поне в началото. Това го пише навсякъде. Много ги плаши. Просто като носиш манджа гледай не точно в лицето му. Докато се опознаете...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:00 pm

Нормално ли е да не се храни 2 дни? написа:

Сега се сещам, че Тариславчо не яде 3-4 дни когато го взех, а от мен прояде много по-късно, месеци.

слушаше дори и се онесе по едно време да спи написа:

Виж това е заблуда. Здрава игуана никога не спи през деня. Тя може да лежи, да си затвори очите за малко и да ги издуе но не и да спи. Ако спи значи нещо не е ОК. Това, че си е затворила очите - прости иска теб да те няма Laughing често, когато са отегчени и не искат да им пречиш го правят. С времето ще се научиш да разграничаваш ясно, кога си затваря очите от кеф (обикновено когато го галиш) и кога за да се разкараш Wink
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:03 pm

Ето така изглежда кефа

[You must be registered and logged in to see this link.]

Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:05 pm

А за отегчение и пренебрежение трябва да покажа женската. Когато пораснат, като че ли, женските са по-склони да игнорират така от мъжките. Всъщност моя мъжки никога не го прави, докато женската, най-редовно Rolling Eyes
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:08 pm

И още нещо се сетих, минеш ли на варианта с керамична лампа, задължително си купи подвижен термометър (тай така или иначе е задължително пособие). Когато Тари беше малък се налагаше нощем да спи на отворен терариум, защото ставаше много горещо вътре. Ставах сутрин рано да спирам керамичната лампа и да затварям терра преди да се светнат лампите.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:09 pm

Изобщо в началото докато се нагласят всички неща си е голяма играчка geek
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Вто Мар 31, 2015 10:47 pm

Тари мах яко е разбил муцката ...,ама и така е голям хубавец...и да! Това е кеф! Ига изглежда така като и е гот и се натиска чак да я мачкам Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Вто Мар 31, 2015 10:52 pm

Тари мах яко е разбил муцката написа:

Всъщност Тарю е ял къпини и се е поомазал малко Laughing Laughing Laughing
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Вто Мар 31, 2015 10:55 pm

Хахаххахахах хахахха
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Сря Апр 01, 2015 12:02 am

Marokoko-да не го гледам в очите това го прочетох само сутрин като му викам Алекс го поглеждам много ми харесват Smile Eti - да така е отваря ги и ги затваря днес беше така докато му четях хахаха само че забелязах че ме наблюдава Smile и сега се е опънал краката назад ръчичките напред и спи малкия принц Smile И да ви се похваля днес когато му сменях водата дори и не се дръпна както преди после му сложих да хапне веднага  отиде хапна малко после пак хапна Smile и с помощта на вашите насоки успявам Благодаря Ви  sunny днес му сложих и малко спанак но не го хареса и така и си стой Sad
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Сря Апр 01, 2015 7:56 am

Ще стане! Просто трябва време Smile . Спанака и без това не е от на -добрите. Тръгвай по градинките, вече има какво да се бере. Глухарчета, врабчови чревца,лъжлива коприва..тиква, пащърнак, резене и ето ти чудесно меню Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by dimzel Сря Апр 01, 2015 8:41 am

И можете да си представите на игуана?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 60
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Eti Сря Апр 01, 2015 10:22 am

малко спанак написа:

Спанака е страшно вреден. Виж таблиците с храните и давай главно това, което пише, че е основна храна. Всичко друго е пълнеж.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Сря Апр 01, 2015 10:37 am

Да аз видях че се дава от време на време но гледам всеки ден да има по нещо различно Smile а той обожава тази тиква днес  в менюто му и люцерната присъства хахах Smile а круша дали е рано да му давам Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 01, 2015 11:26 am

Спанакът съдържа оксалати и пречи на усвояването на калция, абсолютно го изключи. От един път нищо няма да му стане де, но нема смисъл. Круши и изобщо плодове - само по една две хапки, до 10 % от менюто. Те не са подходяща храна - фосфор, оксалати, газове и т. н. Те ги обожават и ако свикне, ще иска САМО плодове. СЕГА ИЗГРАЖДАШ ХРАНИТЕЛНИТЕ НАВИЦИ. Затова внимавай. Има игуани пристрастени към маруля, отучват ги по схема, защото отказват друго, а от нея бавно умират, и все пак се пристрастяват... Затова - ТАБЛИЦИТЕ. В момента има и за бране, както Shoppy ти е писала, и за купуване - рукола, цикория, резене, пащърнак (не го обичат, но свикват, добавя се малко), цикория, тиква (оранжева, както виждаш нея я харсват, а и е много полезна). Смесвай разнообразно - взможно най-много зеленийки различни + тиква и малко пащърнак. Тиква и пащърнак ние всички добавяме всеки ден през зимата към зеленото, а то е до каквото се добереш.... Но сега тепърва почва добрият сезон - цветленца и треволенца всякакви...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Сря Апр 01, 2015 12:07 pm

то в таблиците има и китайска роза дори се каня и да обера нашата хахха рукола не яде не знам защо а аз съм луда по нея и винаги има в нас но той не я искам изяжда тиквата и листата от руколата си соят маруля му давах първите 2-ва дни после видях че не е хубаво и спрях но я ядеше нея, но приключихме с нея Smile
А това с пръскането днес милият се стресна много добре вие с как ги пръскате ? Smile
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 01, 2015 12:43 pm

hrisinkyyy написа:то в таблиците има и китайска роза дори се каня и да обера нашата хахха рукола не яде не знам защо а аз съм луда по нея и винаги има в нас но той не я искам изяжда тиквата и листата от руколата си соят маруля му давах първите 2-ва дни после видях че не е хубаво и спрях но я ядеше нея, но приключихме с нея Smile
А това с пръскането днес милият се стресна много добре вие с как ги пръскате ? Smile

Нашите много обичат да се пръскат. По принцип за игуаната това е кеф, но при теб в момента го е страх от всичко. Полека-лека ще свикне. С пулверизатор пръскаш нали? Питам, защото аз имам един за цветя, на който му се върти отпред пръскалката и се настройва. В едната позиция пръска много нежно - малки ситни капчици, а в другата позиция става като струя за разгонване на демонстранти... Та трее се внимаа... Ако ти е обикновен, без настройване - ще свикне, пръскай си.

ЗА НЕЯДЕНЕТО - ник'ви такива! Много са упорити. Ти трябва да си по-упорита. Всички сме имали този проблем с храните - не искат полезните, или поне повечето от полезните, а налитат на боклуци. За тиквата само е лесно - всички я харесват. Не му давай само, каквото то иска. Продължи си с руколата, като се смеси с настърганата тиква ще хапва и от нея. Борят се много. Но ти си давай, каквото трябва и то ще започне да свиква, ще видиш. ТЕ СА, КАКТО ГИ СВИКНЕШ!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by shoppy Сря Апр 01, 2015 12:51 pm

Ооо, китайската роза е истински фаворит у нас! На почит е! За руколата не се притеснявай . Слагай всеки ден по малко и ще прояде. Добре е да си настоятелна, защото зимата рукулата е адски ценна.  Чредвид избора си е направо живото поддържаща Smile. Можеш да си правиш и поници. Игитата ги обожават!  Някой ще даде линк, че съм с телефон и ми е сложно SmileВнимавай с плодовете!  Нашата кокона я бях отпуснала и отказваше известно време да яде ако няма плод.  Каза, че игито е малко ...можеш да даваш още грах,зелен боб...аз давам за пълнеж само и праз, листа чесън,листа от репички (тук другите ще те съветват, че аз съм само ентусиаст,а те са си направо спецове Smile))) За пръскането, аз пръскам с шише с пръскалка от левче Smile,но всеки ден къпя във ваната задължително....иначе ще се пръсне,но няма да се изака хахах
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 01, 2015 1:35 pm

Даааа, за зимата основата е рукола, то нема кво друго, към нея само се добавя...

А за пониците - [You must be registered and logged in to see this link.].
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by hrisinkyyy Сря Апр 01, 2015 4:38 pm

Здравейте Smile мен днес явно не ми върви :@ Въпросът ми е следният терариум в който е гледана друга игуана (била е болна нещо е плюела ) може ли да го използвам и ако мога с какво да го дезинфекцирам ( понеже този на който му поръчах терариум днес ми вика още не съм  го почнал а аз съм му пратила пари и ми каза следното ами ако си намерите друг ще ви върна парите :@ :@ :@ ако не ще почакате 2 3 седмици :@ :@ :@ моля за съвет
hrisinkyyy
hrisinkyyy

Posts : 188
Join date : 28.03.2015
Age : 32
Location : Разград

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 01, 2015 4:42 pm

НЕ, терариум от болна игуана не взимай!!! Има гъбични инфекции, които не се лекуват... Полека-лека ти изяждат животното пред очите ти...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Marokoko Сря Апр 01, 2015 4:44 pm

Имам един резервен, но той е за много малка игуана. Не знам дали не го дадох на някой - трябва да погледна. Ако още не го е почнал - това е добре всъщност - така ще коригираш размерите, не са добре 120:60:60.

Довечера ще погледна на тавана. Напиши ми телефон на лично съобщение.

А и всъщност за София ли говорим?...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Червена игуана  - Page 2 Empty Re: Червена игуана

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите