Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Арагорн - помощ

+2
Marokoko
Eti
6 posters

Страница 12 от 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Арагорн - помощ

Писане by Eti Сря Мар 11, 2015 9:03 pm

First topic message reminder :

Re: ПОМОЩ !!!!!
Писане by АРАГОРН Today at 3:42 pm

Здравейте! Имам нужда от помощ. От година и половина имам игуана - момче. Всичко вървеше добре до деня в който не реши да излезе и да се поразходи сам навън. Нямаше го от 28.02.2015г. късния следобед на 04.03.2015г. Намерихме го полужив. Отидохме на лекар в ЦВК - направиха рентген, вливка но не можаха да му вземат кръв. Изписаха и деган за три дни. Като го прибрахме се опитваше да похапва, но сега вече се храним защото не иска да яде сам. Казаха, че е пълен с газове, много е подут. Да ама той откакто се е прибрал не е пишкал, няма и ако, не е жизнен. Всичко което правим е насила. Дадох му и еспумизан на капки в продължение на ден и половина сутрин и вечер по 25 капки с малко вода. Правим и топли вани - насилвам го да плува и да се движи. За съжаление нищо не помага. Той е издут и не ходи по нужда. Храня го вечер по малко - каша от банан, зелен боб, давам и по една спринцовка от 10 мл на ден вода. Притеснението ми е, че аз тъпча отгоре, а той не изкарва нищо отдолу. Моля, дайте съвет как да му помогна!!!

АРАГОРН

Posts: 1
Join date: 08.03.2015
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down


Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 13, 2016 4:04 pm

Виждат се [You must be registered and logged in to see this link.], вижте към края на страницата.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Пон Мар 14, 2016 11:45 pm

За съжаление идва време и момчето пораства, и се бие дори със себе си Twisted Evil
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Съб Мар 19, 2016 9:53 am

Здравейте. Вчера бяхме на контролен преглед при доктор Де Мул. Крачето на Арата е добре, оправя се, отока е значително по-малък и докторката е доволна. Поразпитах я за някои неща и най вече за нивото на калций, но според нея не се знае точно какво е нормалното му ниво. Тя чете за игуаните от сайта на Melissa Kaplan, написа ми го на листче, но не знам дали това е подходящото място да ви го напиша. Ако искате ще ви го пратя на ел. поща. Каза също, че има случаи в който при разгонване на третото око на игуаната се залепва светла лепенка /подчерта светла/ за да не губят напълно чувствителност и това облекчавало при някои игуани  агресивността при разгонване. Спомена, че в сайта на тази докторка, която се занимавала единствено с игуани, е описано как да се дават витамини и добавки и по-специално Centrum /количество витамин върху количество храна/.  Хубав ден.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Съб Мар 26, 2016 8:59 pm

Много се чудих дали да пиша нещо или да запазя мълчание, но не се сдържах... Горките животни, които се/ще се лекуват там, щом лекарите четат Мелиса Каплан, а отричат Василиев и нито веднъж не споменаха Дъглас Мейдър.  Sad Колко жалко,а и двамата са автори на учебници по ветеринарна херпетология, аз не съм лекар, но имам и двата. А Мелиса Каплан сега чувам, че е лекар  Shocked  тази жена беше отдала живота си на игуаните, да ги спасява от лоши стопани и да им търси осиновители. Имаше и организация. Преди години, обаче се разболя и прекрати дейност, като даде и най-любимата си игуана [You must be registered and logged in to see this link.] Та ако беше прочела някой друг учебник по ветеринарна херпетология щеше да знае колко е калция в кръвта, но и всяко изменение на какво може да се дължи Question А що се касае за великата глупост за закриване на третото око, ако беше чела пак горните книжки или пък Джеймс Хетфийлд (ама не фронтмена на Металика) или пък нашия сайт Embarassed Embarassed Embarassed щеше да знае, че с третото око [You must be registered and logged in to see this link.]
И последно за великия Центрум. И малките деца вече знаят, че в него има огромно количество витамин А, а той какво прави Question Idea Exclamation убива игуаните ако се предозира. Няма да коментирам ГМО-то което използват в него и т.н с две думи НЕ СТАВА!!!
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Съб Мар 26, 2016 9:05 pm

А Мелиса Каплан сме я изчели много отдавна. На сайта имаме превод на материал от нейния сайт с препратка към него, но има неща там които не са съвсем верни [You must be registered and logged in to see this link.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Нед Мар 27, 2016 8:32 pm

Чета и не вярвам на очите си!!! Sad Горките животини.... Какво излиза, че там лекуват само кучета и котки /евентуално/. Ами нашите любимци май "Господ да ги пази" !!! Не ги харесвах, но няма друг вариант - все пак се налагат манипулации, които в Дупница повярвайте ми им звучат като фантастичен роман. Ужас, отврат...... /искам да ругая/...Мен така или иначе в клиниката една докторка вече ме избягва, тъй като се опитвам да я накарам да се учи от ДОКТОР ВАСИЛЕВ /ГОЛЯМ ЧОВЕК, ГОЛЯМ ДОКТОР/!!! Ей ХОРА, добре че Ви има, продължавайте все така, не даже още по-напористо, помагайте на нас начинаещите, напътствайте ни, та тези малки "гадинки" са нашите ГОЛЕМИ ЛЮБИМЦИ. По-добре да спра, че съм позеленяла от яд. Хубава вечер и БЛАГОДАРЯ!!!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 27, 2016 8:56 pm

Offff.... това сега го виждам... реве ми се... обмислям да се откажа от тия занимания.... нищо не разбирам. Добронамерена съм, но явно съм тъпа. Василиев е второ поколение херпетолог и освен това е и ветеринар, дет се вика - не само теоретик. Има три пъти "златен скалпел" печелен - това е награда за хирурзи и никога не е печелена три пъти... Тоя човек идиот да беше, все нещо щеше да е назубрил.... А Мелиса Каплан не бива да бъде единствен източник, безумно е. Хем знаем, че всичко е маркетинг и хем се вбесявам!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 27, 2016 9:00 pm

Мен също ме избягват в някои клиники. Василиев предписа калций, който никой не искаше да постави, животното ми умираше - буквално. Все по-зле ставаше.... накрая намерих кой да постави калция - оправи се за два дни. А докато му течеше кръв от задника ми казваха, че това е нормално.... Пак питах, когото трябва - приложихме антибиотика, който Василиев каза и отново имаше мълниеносно подобрение. Доказателствата са прекалено много.... НЕ РАЗБИРАМ КАКВО СТАВА! НЕ РАЗБИРАМ! ТОВА ВЕЧЕ НЕ Е МЕДИЦИНА..., СТАВА ВЪПРОС ЗА НЕЩО ДРУГО...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Пон Мар 28, 2016 11:43 am

Важното е, че имаме Вас и ГОЛЕМИЯ ДОКТОР ВАСИЛИЕВ и Арагорн се оправя. Сега му предстои разгонване, прави ми впечатление, че намалява количеството храна, което обикновено поема /много обича да похапва, особено пащърнак - вчера изяде почти два броя настъргани/. А и муцуната му мина бързо с мазилото което ми казахте, че с фусидина /изписан ми също от лекар/ май се възпаляваше. Та засега нещата при Арата се развиват добре /пу-пу-пу/. Хубав ден от мен!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пет Апр 01, 2016 12:19 pm

Супер! А щом се разгонва, май сега е моментът да пожелаем здраве на Вас! Бъдете бдителни, неговата благодарност за всички грижи няма да закъснее... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Сря Юли 20, 2016 3:25 pm

Здравейте! Хора, имам питане.... Вчера, когато се галехме и целувахме с Арагорн ми направи впечатление, че издутините които са му на главата са меки /имам предвид тези, които са в непосредствена близост до мястото от където започват шиповете по вретлето/ Ама и аз го обясних...... дано ме разбрахте Very Happy /пипайки ги потъват надолу/. До сега не съм забелязала такова нещо, тъй като обикновено го целувам по тях!!! Дано не е проблем... Хубав ден!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Чет Юли 21, 2016 2:42 pm

Question Exclamation Idea Обещавам, довечера ще опипам Тариславчо да видя как са при него. Аз да си призная само гледам, не натискам Laughing Довечера ще дам отговор.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Чет Юли 21, 2016 2:42 pm

А и аз целувам бузетата Laughing
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Чет Юли 21, 2016 3:29 pm

О целувам и бузаците и дебелите крачета и жабото, а той изпъва глава и изглежда доволен. Чака ме да полегна, да се настани около мен и тогава започва той да ме тормози - раздава целувки на воля Very Happy. Само да отметна, че тези издутини не са му винаги меки. Преди няколко дни, галейки го, ми направи впечатление, че са меки, а до преди това си бяха твърди. Арагорн е странен гущер!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Чет Юли 21, 2016 8:03 pm

Днес ги натиснах леко и установих, че са мекиSmile
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Съб Юли 23, 2016 7:12 pm

Благодаря! Сега съм спокойна, но при Арагорн има периоди в които тези издатини са твърди.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Вто Юли 26, 2016 9:56 am

Ами ще го следя и ако забележа някаква връзка с нещо ще споделя да умуваме Smile
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Чет Юли 28, 2016 2:25 pm

И нашите са меки...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Нед Ное 20, 2016 5:32 pm

Здравейте! На първо място да кажа, че Арагорн е в добро здраве /пу пу/. На второ място да кажа, че е разгонен и вече цяла седмица се правя на игуана. Не е агресивен, няма желание за бой, а най-вероятно за чифтосване - захапва ме за дрехата, бута, дърпа, но не се бие. Та, проблема е, че търсим момиче. Ако някой има нужда от любвеобвилен тийнейджър, нека се обади! Хубава вечер!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Ное 21, 2016 4:12 pm

ДА!!! Тъкмо търся, Дулсинея е разгонена безобразно...


Последната промяна е направена от Marokoko на Нед Ное 27, 2016 10:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Ное 21, 2016 4:15 pm

Още този уикенд можем да направим среща! Нашият кавалер се премести в Добрич и сега тя си няма, а понеже е доста възрастна и аз се опасявам от хормонални нарушения, и ми се иска да я стимулирам, поне така прочетох, че било полезно. Тъкмо се чудех какво да правя и ти писа!!! НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Ное 21, 2016 4:43 pm

Чакам.... Ще спя с телефон!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Ное 27, 2016 10:25 pm

Не знам вие как сте, но Дулсинея заспа като пън още по пътя и после вкъщи също изглеждаше доста измореничка, но и спокойна...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Ное 27, 2016 10:29 pm

Ето я темата за МЕГАРЕЙ:

[You must be registered and logged in to see this link.]

А това е телефонът на Пепи, който ги внася - 359 888 532134
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Ное 27, 2016 10:33 pm

В темата "Терариум Дино" има луните, за които говорихме снимани:

[You must be registered and logged in to see this link.]

А тук е овлажнителят, на втората страница:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 12 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите