Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Арагорн - помощ

+2
Marokoko
Eti
6 posters

Страница 2 от 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Арагорн - помощ

Писане by Eti Сря Мар 11, 2015 9:03 pm

First topic message reminder :

Re: ПОМОЩ !!!!!
Писане by АРАГОРН Today at 3:42 pm

Здравейте! Имам нужда от помощ. От година и половина имам игуана - момче. Всичко вървеше добре до деня в който не реши да излезе и да се поразходи сам навън. Нямаше го от 28.02.2015г. късния следобед на 04.03.2015г. Намерихме го полужив. Отидохме на лекар в ЦВК - направиха рентген, вливка но не можаха да му вземат кръв. Изписаха и деган за три дни. Като го прибрахме се опитваше да похапва, но сега вече се храним защото не иска да яде сам. Казаха, че е пълен с газове, много е подут. Да ама той откакто се е прибрал не е пишкал, няма и ако, не е жизнен. Всичко което правим е насила. Дадох му и еспумизан на капки в продължение на ден и половина сутрин и вечер по 25 капки с малко вода. Правим и топли вани - насилвам го да плува и да се движи. За съжаление нищо не помага. Той е издут и не ходи по нужда. Храня го вечер по малко - каша от банан, зелен боб, давам и по една спринцовка от 10 мл на ден вода. Притеснението ми е, че аз тъпча отгоре, а той не изкарва нищо отдолу. Моля, дайте съвет как да му помогна!!!

АРАГОРН

Posts: 1
Join date: 08.03.2015
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down


Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Пет Мар 13, 2015 4:53 pm

Обикновено се изхожда сутрин. В повечето случи във ваничката с вода която е в терариума се изхожда. Иначе топлите вани не ги пропускаме и хубавото е, че има два почивни дни в които има да плува в топлата вода в детското корито .... Във ваничката в терариума сутрин първо се изкъпе /потапя главата и рови с крачета/ и после пишка и ака в нея ако уцели с дупето ваничката /това става в повечето случаи, но има и пропуски/ Smile
При нас най-вероятната причина за не изхождането и събирането на газове е измръзването - все пак 5 дни по студа до това водят. Обещавам да не го храня, въпреки че домашните мислят, че ще го уморя от глад. Довечера ще пиша пак как се развиват нещата но не ми вярва да се изходи днес щом до сега не е успял.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пет Мар 13, 2015 5:00 pm

Е измръзването е най-вероятно, въпросът е какви са пораженията... Т'ва с глада е мит. Даже доста лекари препоръчват насилствено хранене на разгоненми мъжки и бременни женски. Но това НЕ Е ПРАВИЛНО. Той е още малък, но ще видиш впоследствие като порасне - разгонването е няколко месеца - през това време те много намаляват храната и много от тях стигат дори до пълен отказ. Женските също не ядат по време на бременност. Моята не яде по два месеца. Когато това се случи за пръв път се поболях от притеснение, НО няма причини за това. Запушен жабок не се тъпче... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пет Мар 13, 2015 5:07 pm

Следете КОЛИЧЕСТВОТО на изпражненията. Ако "дрисне" малко не е достатъчно... Но основният резултат идва след "процедурата". Чака се от 2 до 5 дни и после се "изсипва" всичко... Мисълта ми е, че може и да не се стигне до процедура, понякога ситуацията се саморазрешава. Желаем ви го от сърце!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Пет Мар 13, 2015 8:24 pm

За днес денят мина без изхождане. Дано утре е по-успешен. Пожелавам Ви лека вечер и до утре!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пет Мар 13, 2015 9:01 pm

Стискаме палци!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пет Мар 13, 2015 9:14 pm

Много е вероятно основното да излезе при процедурата, така че не бързайте да се притеснявате...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Съб Мар 14, 2015 8:18 am

Искам да добавя, предлагайте му храна всеки ден, ситно нарязани зелени и настъргани тиква (оранжева) и пащърнак. Ако има желание ще яде но ако не иска не го хранете насила. Давайте малко (да не ви е яд, че я хвърляте) ако го изяде, добавете. Моята женска сега не яде но въпреки това всеки ден и давам малко ядене, ей така, да и радва окото Very Happy
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Съб Мар 14, 2015 9:36 am

Добро утро и хубав ден! Преди малко след като му дадох Еспумизан, Ара сътвори едно голямо пиш и едно миниатюрно кафяво ако. В терариума е неудържим, напира да излиза, не спира да рови, просто неудържим. Днес коремчето му е мекичко и леко хлътнало. По отношение на специалистите в ЦВК аз съм с предубеждения вече. Мога да кажа и защо: когато го прегледаха на 07,03, и видяха тези газове в червата му изписаха само Деган за 3 дни. Направили му бяха и вливане подкожно на на флуиди подкожно. Тръгнахме си, но състоянието му не беше добро. На следващия ден аз звънях в клиниката и исках да говоря с докторката. Когато се чухме аз я попитах дали не може да му давам Еспумизан, а тя каза, че такава практика няма, не може да ми каже как ще му подейства, но да опитам /не обичам да експериментирам с Ара, но обстоятелствата го налагаха/. И сега си мисля, след като докторката е правила тази "манипулация" защо не ми я каза, защо не ми предложи да опитаме още тогава, а не да се мъчи горкото животинче. Дано има ефект с Еспумизана, че вече имам съмнения и в това, как ще направят "манипулацията". Дано не обиждам някого, но мъките на Ара бяха много големи. Сега е супер жизнен, не се спира.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 15, 2015 8:47 am

Абе нещата с игуаните не са розови.... Sad Работата е там, че масово липсва опит. Тази манипулация обаче е елементарна, не е проблем. Тоест - деликатна е, аз другаде не бих дала да ми я правят, но там знаят как. То и на мен не ми я предложиха, аз си отидох направо с диагноза и конкретни предписания... Даже ми казаха, че е излишна, а животното беше зле... и аз просто тъпо и упорито си настоявах... После ми казаха, че трябва всеки ден пък да се прави, както беше излишна... А ТОЙ беше казал да се чака от 3 до 5 дни след първата... Но не можем да сравняваме този специалист, който ни консултира, защото просто има огромен опит! Той работи само с влечуги! Писал е учебниците, по които учат колегите му. Да е жив и здрав, напълно безплатно помага.... и много от нашите животни е спасил. На мене даже са ми отказвали предписано от него лечение, защото било опасно и Дино щяла да умре... И досега е жива и здрава... Впоследствие същото лечение се приложи и при доста други женски и то с абсолютен успех и никакви нежелани ефекти...


Последната промяна е направена от Marokoko на Нед Мар 15, 2015 9:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 15, 2015 9:07 am

Та всъщност те са добри специалисти, но просто за игуаните малко се знае...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Нед Мар 15, 2015 11:52 am

Сигурно са добри, но това е истина, че за игуаните малко се знае. Ара става и доста неспокоен. Гладен, дърпа чинии, когато види, че някой се храни. Днес се опита да ме нападне - дебне ме, издува жабото, ходи едва ли не на нокти. Мисля, че тормоза с лекарства и манипулации му идват в повече /или е освирепял от глад/ Smile Smile За днес до момента не се е изходил, но продължавам да настоявам с Еспумизана. Хубав ден!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Eti Нед Мар 15, 2015 11:59 am

Ами предложете му храна. Ако яде сам ОК, въпроса е да не го храните насила. Сега ще е интересно ако започне да се разгонва Twisted Evil

Днес се опита да ме нападне - дебне ме, издува жабото, ходи едва ли не на нокти написа:

А промяна в цвета има ли? И порите на краката как са ?
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 15, 2015 1:51 pm

Да, на разгонване мяза... Можете да се отправите към раздел - "ПОВЕДЕНИЕ И СЦИАЛИЗАЦИЯ"... Ще видите доста неща, които няма да ви харесат... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Нед Мар 15, 2015 6:47 pm

Ето по повод мъжките игуани - историята на [You must be registered and logged in to see this link.]. Той като се нанесе в новия си дом беше истиснки ангел. После вече не съвсем.... lol! Бабата тореадор ни е фаворит!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Пон Мар 16, 2015 11:25 am

Даааа и Ара се опитва да извива тяло също като Хенри. Но мисля, че не е разгонен, а просто вчера с нещо го нервирах. Не виждам промяна в цвят и пори. Хванах му опашката в дебелата част и я разклатих леко и от там тръгна тази агресия. После беше спокоен, но и аз не за първи път го закачам по този начин. А и друго да Ви кажа - откакто му казах, че го харесвате, че бил красив с излизането си от терариума веднага отива на голямото огледало в спалнята и се оглежда много старателно. Върти се, клати глава нарцисчо, показва се колко е красив. Сутринта отново му дадох Еспумизан, но мисля, че ефект много-много няма. А така ми се искаше да отпадне необходимостта от "манипулацията". Трудно му е с пътуването до София - неспокоен, изплашен, сърчицето ще му изкочи. Слагам го в една дълга и голяма чанта пълна с кърпи и бутилки с топла вода в която се върти като пумпал - ще си изпочупи шипчетата.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Мар 16, 2015 12:20 pm

Абе манипулацията най-вероятно няма да отпадне. Всъщност той точно това написа 4 дни Еспумизан и после другото. Утре сутрин ще пише дозировка, че тя, макар и да не трябва да е съвсем точна, при мене беше силно завишена и стана кофти после... Затова сме питали специално още веднъж, за всеки случай. С огледалото ВИМАВАЙ! Дуят се там и му се хвърлят, за тях то е друг мъж на тяхна територия. Имаме бая истории със счупени стъкла и огледала. Тази простотия прогресира с възрастта. В началото, като са по-малки, всеки мисли, че ще му се размине и твърди, че "мойто не прави така", и после - "помощ". Нуни на Руми замалко да се гилотинира с едно огледало, което счупи... Направо си е опасно, а като пораснат даже доста хора слагат по-дебели стъкла и щоро. За щорите Ети ще ти обясни, при нея в терариума на мъжкия просто НЕ МОЖЕ без щора...


Последната промяна е направена от Marokoko на Пон Мар 16, 2015 12:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Мар 16, 2015 12:21 pm

За манипулацията си запиши час или при Йорданова или при Де Мул. Ние работим с тях двете.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Пон Мар 16, 2015 12:45 pm

Аз до сега два пъти съм ходила само при Йорданова. На Ети момчето вероятно си вижда отражението и напада. Аз имам позната на която мъжката игуана е била така като малка. Сега е на 8 години и е много спокоен. Аз го храня когато те са на почивка.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Мар 16, 2015 1:07 pm

АРАГОРН написа: Аз до сега два пъти съм ходила само при Йорданова. На Ети момчето вероятно си вижда отражението и напада. Аз имам позната на която мъжката игуана е била така като малка. Сега е на 8 години и е много спокоен. Аз го храня когато те са на почивка.

Да, именно отражението си напада. Масово полудяват от отражения. Аз дори имам снимка на моето момиче, което се опитва да захапе огледалото... Размазана, от телефон, беше тъкмо снесла и може би си пазеше яйцата, примерно...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Пон Мар 16, 2015 8:19 pm

Утре ви е време да ходите май, не си го спестявай, защото аз опитах и после се усложни ситуацията. Изпражненията се дехидратираха и "вкамениха" и удължих мъките на животното. Сутрина ще ти пиша на мейл конкретната дозировка. В ЦВК, пак казвам, това е правено нееднократно на нашите животни и няма проблеми. То не им е кеф, но това са бели кахъри...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Вто Мар 17, 2015 8:40 am

Вчера Ара пак се изходи, не много но той и не яде по много, но явно започва да се разгонва защото пак се опита да напада Smile

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Вто Мар 17, 2015 9:56 am

Така, моето животно също дрисваше по малко, но това не е достатъчно. Както си писа лекарят - направете процедурата, не е голяма работа, но облекчението за тях е голямо. От самият Еспумизан не минава, той пооблекчава. Пиша подробносите на мейл, днес той ни отговори за дозировката.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Вто Мар 17, 2015 1:38 pm

ок Благодаря

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Marokoko Вто Мар 17, 2015 5:47 pm

Стискаме палци и чакаме новини. То всъщност те ще са след около 3 дни "новините" де...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by АРАГОРН Вто Мар 17, 2015 7:34 pm

Ще пиша задължително. Благодаря за подкрепата! Ако Ви нямаше, не ми се мисли..... Продължавайте все така всеотдайно да помагате! БЛАГОДАРЯ!

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

Арагорн - помощ - Page 2 Empty Re: Арагорн - помощ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите