Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

4 posters

Страница 3 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Чет Апр 02, 2015 5:55 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Днес се радвахме на слънчице Smileи не се сдържах.  Жалко само,че срещу слънцето снимките не са от най -хубаяите, но...


Последната промяна е направена от shoppy на Пон Ное 28, 2016 9:39 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down


Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Нед Май 24, 2015 12:05 am

За сега още не мога да кажа много, но ..очаквах да е много по -уплашен! Когато пристигна Ига мереше стаите, а той в клетка за пренасяне на котета. Оставих го на масата, а тя направо залепна. Гледаха се едно известно време и в един момент Игата с 300км.и право в тера ...Пуснах Хори да се окупити защото пътувал 500км на предното стъкло завалията, а той все едно си е в къщи Smile Видяха се с кучето и котеро в къщи ама все едно нищо. Нито той някаква реакция -нито те! Айде те сигурно не са разбрали, че гущера е друг, ама той никаква реакция. Мене се опита да ме плясне с опашка, но на тях никаква реакция -хен кучето го души ...даже не замахна! Smile. Като узключим факта,че вратичките на новия тер паднаха пред врата в къщи и се счупиха ...посрещането беше на ниво Smile Яде, къпах го и го галих Smile Сега си почива, а утре ще мога да кажа повече Smile. Няма да бързам да го /я срещам с другите, ама ...според настроенията и ситуациите .ще се нагодим Smile.
Прекрасник е! Това знам със сиггурност Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 12:09 am

БРАВО! УСПЕХ! Явно смели гущери ти се падат... Вратички аз смених ТРИ! Едната я счупих и поръчах друга, но с грешен размер, та чак третата стана... lol! Прават се големи тъпотии, но това нема нито да ни откаже, нито да ни вразуми... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 12:09 am

Сега пускай всеки ден новините, ние сме се лепнали като пред сериал...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Май 25, 2015 6:25 am

Голям смях с тера,защото го докараха 500км.и се счупи буквално пред входната врата хахахх. Сега горкичкия е с вратички от дървени плоскости,докато ги оправим ама....туй -то! Хаха милия наднича и ни наблюдава от 10см.долу и толкова горе ...Има и добра страна на нещата, че ни наблюдава докато си мисли,че е скрит хахха. Вчера беше малко по -кисел, но е нормално. Мога да го взема и да го галя в тера само ако преди това съм го сваляла известно време Smile)). Не може просто да отворя и да го пипна. Ане се опитва да хапе, но яко бие с опашка, пък не е никак малък.... По -едър е от Игата. Намерих му цаката де...като замахне два пъти под ред с едната ръка лека придържам опашока, а с другата го галя Smile,като се правя,чене разбирам желанието му да ме изгони Smile. Вчера яде пак малко, но предполагам,че ще се промени бързо това. Като го сложих във ваната се изака докато се опитва да излезе ...Игата като ака стои като препарирана 2мин докато излезе, а той в движение. . Днес -утре ще пробвам да го сложа върху мене. За сега само го пускам в стаята за малко. Не знам как да ги запозная с Игата. Не знам и какво да направя ако се збият ...Иначе през деня се гледат при това с огромен интерес. Игата като я пусна отива на право при неговия тее и наднича като махленка...Smile. Тази седмица, предполагам ще е интересна
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 8:00 am

shoppy написа:... Тази седмица, предполагам ще е интересна

Да...,за всички нас. Ми гледкай ги и преценщвай, опашката много не се пипа, че и а риск да ти я остави в ръчичката. Нашите повечето са със скъсани опашки, при цялото ни внимание и опит. Ако го гушкаш много внимавай за себе си, на Руми един новодомец така ѝ отнесе носа - НЕ МУ ВЯРВАЙ, още не е твое. А за сбиването - малко вероятно е, спробвай ги тези дни, ако всичко е спокойно. Големите боеве са между мъжки обикновено. Рядко се бият без причина - това не са хора, все пак. Може да направиш и видео на срещата Smile А ако все пак се поскарат нещо - много не се намесвай, изчакай ги, че по принцип става по-зле при намеса, но не вярвам.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Май 25, 2015 8:54 am

За опашката знам Smile. Аз не я хващам, ами просто си поставям ръката, така че да не може да се засили хихих. Доверие му нямам хич,но ми се ще да се пробвам докато е още несигурен -преди да вкара характер Smile. Обнадеждава ме това,че не посяга да хапе. Категорично! Само се бие хаха. Дори взима от ръка листа от черница Smile. Ще пробвам пък каквото ще да става. Онзи обича смелите Smile)). За срещата....ще пробвам пък да видим Smile. И двамата за свфте ще се докоснат до себеподобно Smile. Ще направя видео Smile. През стъклото проявяват интерес без следи от агресия...просто любопитство. Ига повече де,абе и таз работа ще я видим Smile. След обяд ще има включване Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 9:46 am

Някъде на широко да е срещата, без кучета и даже без деца, всичко това е стрес, само ти стой там...

Иначе те в повечето случаи са си миролюбиви...

Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Май 25, 2015 10:17 am

Да и аз така някак си го представях.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 12:22 pm

Ей така си почиваме ние, така ше си почивате и вие, само да ненса два мъжки на едно място (ако са вече пораснали)... Иначе и по 10 са били заедно...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Пон Май 25, 2015 12:33 pm

Това се заформя доста интересна тема... игуани, котки, кучета, деца, всички екстри lol!
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пон Май 25, 2015 5:54 pm

И заглавието става все по-дълго... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Май 25, 2015 10:46 pm

Хахаха да, заглавието става все по ....,ама нека! Аз съм доволна Smile.
Сега на отчет : туй дет' аз си хо представях ...романтично -драматична среща...е не стана хахахаха. Все едно се разминаха два непознати автомобила на кръстовище! Няма бибииип няма нищо! Все едно няма друго същество Smile. Естествено,че в някакъв момент нахълтаха кучето и котето ....и пак НИЩО! Хори е от нашите. Хич не му пъка какво става зад гърбът му хахахха. На мен замахва, а кучето го души по носа и НИЩО! Ама такова НИЩО, дето не мога да ви го обясня хахахха. Имам и клипче, ама ....то нямам какво да му се гледа Smile. Ига мина покрай светофар и отиде да си дири латинките ,които онзи ден опасе до корен .., а Хори реши да опознава стаята. Точка. Нищо! Само дето на мен ми беше спек хаххаха

Ей го на красотника Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]


shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Пон Май 25, 2015 10:55 pm

Абе при тях май това е няква тактика... мирни, кротки, сладурчета и в един момент Twisted Evil
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Май 25, 2015 11:05 pm

Хаах ами не знам! Надявах се много повече, а те...скучна работа хаххаха
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Вто Май 26, 2015 9:01 am

Виж сега сериозно, наблюдавай го/я, когато игуаната не е в стрес и всичко си е ОК, тя ближе, разучава, върти си главата бавно, за да гледа. Ако обаче седи замръзнала, не ближе, затваря си очите, това говори за стрес. Тогава я /го прибирай в тера и да седи там докато се сафиряса.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Май 26, 2015 9:55 am

Нищо подобно! Ходи и ближе всичко. Не си затваря очите,щото ходи разглежда Smile. Държи под око само мене ...Когато посегна да ГО (хаххаха) погаля ако има възможност бяга, ама не панически, а колкото да не ми е в обсега и продължава да опипва,ако не отдръпва тяло. Все пак когато го докосна не е проблем да го галя дълго време. В тера също го галя съвсем спокойно.От децата ,кучето и котето не бяга. Все едно ги няма, но не му е проблем да мине съвсем близо покрай тяХ. Само мен не ме харесва,ама хич не е познал Smile.Това съвсем сериозно. Изглежда напрегнат,но не и уплашен. Вчера говорих доста време с Боби (Ралчо) и като сравнихме нещата -не е в паника. Вчера се запознах по -подробно с навиците му и се надявам това да ключа Smile. Аз го цопнах във ваната като Ига, пък той обичал под душа,храната съм сложила на непривично за него място... .Иначе яде от ръка, но не се храни както обикновено. Много по -малко. Яде с апетит само ако му държа чинията буквално под носа Smile Сега поправих тези неща и съм оптимист. Само му изместих къпанията и храненето, ама ще трябва да свикне Smile. Боби го е хранел и къпал вечер след 8-9ч ,а у нас заспива в 10ч Smile ,и му се сервира 3 пъти Smile.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Вто Май 26, 2015 3:33 pm

Е, това е супер. Явно като са по-големи не се депресират толкова. И на Ирина гущерите са с режим 10,00-22,00 часа, а моите са като кокошките - 7,15 - 19,15 часа Laughing То май за това Тариславчо толкова ми напомня петел lol! Айде стискаме ви палци и като те чета, теб ще гони (ако се окаже момък) в тъмните периоди lol!
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Май 26, 2015 3:34 pm

Ooo, щом яде и ближе и разучава - сичко е в ред. Той със сигурност е леко стресиран, но всичко е съвсем умерено. нормално е да яде по-малко, ама щом яде е ОК. Само дето - в 22 часа да се лега е малко късно, нали трее 12/12 часа. Иначе е нормално и това да не те харесва баш тебе. Те някакси децата и животните не ги броят за конкуренция, има дори разгонени мъжки, които почват да бият и тормозят само възрастните в къщи, без децата и другите животни, тях ги пропускат.... Освен това имат предпочитания, не знам на кво се дължи но има хора, които харесват и такива, които не харесват, като за различните игуани е различно. Не мое се напраи извод кои хора и защо са предпочитани... Един гущер много харесва Пена, а друг я мрази... Ходи разбери...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Вто Май 26, 2015 3:36 pm

А Степан като е разгонен е влюбен в котката Laughing Трябва да намеря клипа и да ви го пусна да видите как я сваля и преследва Twisted Evil
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Май 26, 2015 3:37 pm

Eti написа:Е, това е супер. Явно като са по-големи не се депресират толкова. И на Ирина гущерите са с режим 10,00-22,00 часа, а моите са като кокошките - 7,15 - 19,15 часа Laughing То май за това Тариславчо толкова ми напомня петел lol! Айде стискаме ви палци и като те чета, теб ще гони (ако се окаже момък) в тъмните периоди lol!

Не е само от това дали са по-големи, различни характери имат. По един и същи начин ги гледаш и стават различни. Този явно е смел. Това е добре. Шубетата са по-гадни и темерутливи.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Май 26, 2015 3:37 pm

Аааааааааааааа, горката котка....
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Май 26, 2015 3:43 pm

А аз съм виждала клип, на който мунченцето захапва любовно, но все пак здраво крачола на стопанката и се влачи след нея така закачен из цялата къща, кат истинско влечуго... Сега не мога да го намеря, не повна къде е, но беше ужасно смешно... Човекът, който снима също се хилеше и тя каза - "Кво се смееш, помогни ми..."
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Май 26, 2015 4:46 pm

Хахахахах дя мъж -жена явно мен ще мрази хах. Това да му е проблема Smile. Ига сама си направи режима. Като и загася по -рано се кокори до 10ч и тогава засоива,а сътрин в 7без 15ч е кукнала .....Явно си е таласъм Smile. А Хори, Боби се е прибирал късно от работа и за това го е обслужвал вече. ...Лека -полела ще влязат в график Smile. Одеяе ги чероих с черешки и ягодки и двамата ядат и се късат ...Днес Хори дори не се дърпаше като се прибрах,а по -скоро си чакаше почерпката ...Гледа ме с едно очакване и той хихи.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Май 26, 2015 4:56 pm

Само внимавай с черешите, в таблицата едната са почти забранени, имали некви вещества, а и моето ги обожава, ма много рядко получава и само по една, ягодите също имат оксалати, ма по една може, по-добри са oт черешите де.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Май 26, 2015 5:52 pm

Аз давам по едно, така или иначе ....По принцип давам съвсем малко плодове,защото Игата спира да си яде листата ....има ли плод нищо друго не признава.


п.с. Това горното се чудя как въобще сте го прочели хахах. Писах пътьом и с телефона и това е излязло хахха.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 3 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите