Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

4 posters

Страница 5 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Чет Апр 02, 2015 5:55 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Днес се радвахме на слънчице Smileи не се сдържах.  Жалко само,че срещу слънцето снимките не са от най -хубаяите, но...


Последната промяна е направена от shoppy на Пон Ное 28, 2016 9:39 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down


Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Юни 15, 2015 3:54 pm

Хахаххаха ти остави майтапа, ама май баш на девойка ми иде хахаххах. Ама нищо! Да ми е здравичка,пък живот и здраве ще им търся и младеж хахаххаха.Верно съм луда Smile. С едно просто не може ...(важи за всичко Smile) За семената ...трябва да отидда до магазина за семена, ама нещо все не стигам до там. Sad. Не съм забравила, ама се мотая май! ....Тук подбел нЕма! Не остана трънак, който не съм побутнала и нЕма!
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пон Юни 15, 2015 3:55 pm

Сега взех семена люцерна за покълване ....,ако ще го раздават моми нема да е фатално да ги поглезя малко с нещо различно Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Вто Юни 16, 2015 9:02 am

Моите много обичат люцерна, но я давам като допълнение и по малко.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Юни 16, 2015 1:37 pm

Еми аз заредох една супена лъжица...после пак Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Вто Юни 16, 2015 11:35 pm

Е те още растат, става си люцерната, даже е добре протеинови, докат има активен растеж. Аз на вилата имам пълен двор с люцерна. Съседът сади за животните, но Дино мно не я яде, даже никак. Като я смеся хапва де, нема къде да ходи, но не се кефи. Явно са много различни... А подбел съм виждала само там на Балкана, при мечетата, другаде и аз не съм намирала, освен отделни малки туфички... А там имаше огромен и много и страшно свеж. Явно си е некво планинско и сенколюбиво...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Юни 16, 2015 11:55 pm

...неговата кожа подбелска..... Smile))). Аз люцерна тука бера по междублоковите. Все от някое поле са хвръкнали семена... Сега ще правя само кълнове! Да видим. Надявам се да се посрещнат радушно.

Днес Хори изкара 3 часа на гърба ми и имам ухапано (опитано) ухо,облизани лице и коса, а когато реших да го поглезя с дудка ...имам и ухапан пръст! Извода е : не хранете гущер с обичана храна от ръка, ако няма вариант пръстите ви да са на поне една захапка разстояние хахайа!
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Сря Юни 17, 2015 12:11 am

Да, и в това са различни, някои взимат много внимателно, а други ти отнасят ръката до лакътя. Моето последния път, наскоро беше, дори не разбра че ме хапе. Дърпаше като питбул и въртеше главичка... А има голяма главичка - свитки ми излязоха от болка, а то просто си искаше ягодката. Вече знам как да ги подавам правилно... lol!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Сря Юни 17, 2015 12:18 am

Хаххаха, ами точно така стана ...то тегли, аз тегля, а дудката топооолкова примамлива и се опъва хахаххах
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пет Юни 26, 2015 11:21 am

Момичета и момчета, днес Хори нападна Игата. Слава Богу тя бяга бързо и аз успях да го гепя, ама що стана така? Пуснах ги както всеки ден и той кимна два пъти и се метна към нея. За първи път се случва. Дано просто да не е бил на кеф нещо, ама съм малко притеснена. Игата явно влиза в период, защото взе да и оранжевее опашката. Хори също промени цвета и опашката му има ръждив одтенък. Може ли товада е причината да е толкова кисел? От известно време са мнооого активни. Игата вечно копае в някой ъгъл на тера,а Хори трудно си намира място. И двамата ядат много! Изяждат луди кличества. Игата започна дори да ака поне по веднъж на ден в тера. Това не се е случвало от както беше много бременна...малко преди да снесе. Предполагам, че ако се разгонва това минава за нормално Smile. С Хори вече нямам никакви грижи Smile Започна да си ака само във ваната и вече тера му е чист Smile. Ще се радвам да споделите някакви ваши наблюдения. Довечера пак ще ги пробвам и ако пак я нападне ще яде чехъла хахаха
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 11:50 am

To техните отношения не можеш да ги коригираш, защото не могат да се възпитават, хич не е като при кучетата. Ако едното напада другото нищо не може да се направи. Намесата само може да насади страх. Но почти винаги това са временни явления. Не знам за случаи на непоносимост чак. Това е само при самците, а тук знаем със сигурност, че поне едното е женско. Те са миролюбиви като цяло и ше се наместят най-вероятно. Но има и някои много териториални женски.

Причините може да са няколко - Ако Хори е момиче и е изнервено от разгонване или пък се опитва да се наложи като царица. Това те ще уточнят помежду си, шефа нема вие да го излъчите... lol! Другата причина е ако Хори е момче и се пънка нещо там.... Но по принцип сега не е период на разгонване и ми се струва, че вие скоро снасяхте. А и не трее забравяме, че Хори скоро се премести, нервно е още, въпреки че яде, но преминаването на стреса и истинската адаптация са много дълъг процес. Сама ще видиш, че ще си промениш мнението за Хори няколко пъти в бъдеще и ще ти се струва едва ли не различно животно. Може сега да е ръб, а после да стане много любвеобилно, нищо се не знае...

Кога снесе Ига точно?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пет Юни 26, 2015 12:06 pm

Игата снесе началото на март, но нямам съмнение за разгонването или поне наченките на начало. Тя е много зелена и оранжевото просто изпъква. За Хори може и да бъркам, но опашката определено промени цвета си, пък не се "бели " в момента, че да е заблуда. Рижав е! Хич не ща да излъчвам шефове,ама не ме кефи и да се бият като зверове Smile. Даже и сега гледа Игата и кима в тера. Иначе е спокоен с мене няма грижи...Дори като се прибера ме поздравява с кимане. Игата съм я виждала два -три пъти да прави така. Единият път като нахълтах с чалмата в тера и два пъти инцидентно. Хори често го прави. Когато не е на кеф за комуникации,когато му давам рукула (обожава я) и когато се изака във ваичката в тера хахах. Тъпото е,че не съм сигурна за пола и предположенията са трудни. Той просто искаше да я захапе! Това не беше любовно нападение. Гадняр! Дано да е инцидент ..
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 2:54 pm

За разгонване е изключено толкова рано... Но може да се дуят едно на друго, знам ли... А любовното не винаги е нежно, на Руми мъжкият почти осакати женската... Там съм виждала зверски изцепки. Млатеше я като парцал... Страшно е за гледане. Тя беше свикнала на периодите и знаеше кога да ги разделя...

Но ако Хори е момиче и е започнало да се чувства "дома си"... може да иска сега да стане шеф! Досега е било насметено и сега почва да си показва рогцата. То при тях си е нормално - има йерархия и има и шеф. НЕ МОЖЕ БЕЗ ШЕФ. Тва дет сички са равни са глупости и ние хората сме го измислили... Smile Но люти битки между женски не са мно характерни... наблюдавай ги де, знаем, че ти си по изключенията и чешитите... lol!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 3:03 pm

Сега се сещам и друго. По принцип навсякъде в литературата, а и от споделен опит на хора, при разгонването има много сакатлъци. Пише да се разделят в тоя период. И винаги съм се чудила как хем да се разделят, хем да се плющят... Но наистина мно тре се внимава. Когато по-младото момче на Руми ми гостува за седмица, за да се погаври с леля си Дулсинея, отначало всичко беше цветя и рози. Гушкаха се като гълъби... и един ден кака Дино полудя, чух некво трополене и отидох и се едно видях включена центрофуга. А тва са и големи гущери, доста гадна гледка е... Прото отворих на момчето да се спаси и то излетя като куршум отвътре... Не беше на своя територия, иначе можеше да ѝ отвърне и да се наранят много лошо. Повече не го допусна в тера. Никога не разбрах как така до преди няколко часа, в продължение на няколко дни така се гушеха и обичаха и после изведнъж настана това...., като по сигнал беше... Та периодът е напрегнат и нервен и навсякъде пише да се събират за по малко, но никога в един тер, ОСОБЕНО през този период...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пет Юни 26, 2015 3:51 pm

И през ума не ми минава да ги събирам в един тер,ама на вън к'во баба си делят не ми е ясно хахаха. По -късно пак ще ги пробвам. Ако щете вярвайте, ама Хори прелетя прес фотьойла хахха.

Сега друга питанка Smile. Днес им давак кълбове люцерна и плющяха като, че за седте виждат храна. Колко могат да изядат на веднъж без да се повредят?
Аз сложих една супена лъжица семена и сега имам един пълен буркан ...много им харесаха, ама не смея да им ги дам на веднъж хаха
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 4:43 pm

Фосфорът е почти два пъти повече от калция. Силна храна са и не тре се прекалява. Само за добавка ги дават. То от веднъж нищо няма да им стане, дори да ги изпукат всичките, ама няма смисъл. Идеята е да е редовно и по малко. Ако вече непрекъснато се прекалява не е добре...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 4:47 pm

А игуаните делят вашата къща, как кво...? lol! За пробване може би недей днес ми след ден-два... Настроенийцата не винаги минават бързо...

За таблицата имаме идея да ги сложим някъде и да могат да се свалят и човек да си ги носи в телефона и да може веднага да си прави справка, а не да трее нет или пък да мести страници. Нооооо, засега аз нещо не се справям... Ако искаш, дай мейл и ще ти ги пратя всичките - кълнове, цветя и зеленолистни. Много лесно става, защото може и да си търсиш по-лесно в самата таблица, по име на растението. Аз например като търся накое растение никога не ползвам сайта, ми си ги отварям самите таблички, имам си ги насекъде...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Пет Юни 26, 2015 5:28 pm

То и аз ги имам в телефона ама дай ги и на мейл. Ще са ми полезни. [You must be registered and logged in to see this link.]
Аз пак да кажа, че в сайта таблиците са нечетливи. Размазани са Smile. Ще е добре да го поправите .
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Пет Юни 26, 2015 6:24 pm

Затова ти ги давам.... а и няма хубава функция за търсена, а като си е на твой носител и си търсиш направо по дума, а не да я четеш всеки път цялата... Very Happy Само те моля - само за лично ползване, не ги разпространявай. Длъжна съм да го кажа за протокола...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Съб Юни 27, 2015 1:16 am

Няма грижи Smile Само за мен са си! Smile))
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Съб Юни 27, 2015 1:20 am

Казах, че са нечтливи само защото е важно да се "вижда ",че игитата  НЕядат кюфтета, ами тревичките Х..... Аз ги имам на телефона си, но всеки нов мераклия е добре да разбере за какво иде реч Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Нед Юни 28, 2015 1:48 pm

Хори катргорично напада Игата! Аз все ги разтървам, ама се чудя дали да не ги оставя да се разберат. Обаче ако я нарани какво ще правя тогава? ...ейййй,голям пръдльо тоз Smile
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Marokoko Нед Юни 28, 2015 2:27 pm

Абе стават понякога големи рани и бавно зарастват... По-добре не си създавай главоболия. Може да е период и да отмине, след известно време пробвай пак внимателската... Нашите игуани седят на купчини и няма проблеми, но след като кастрираха Джиджи, тя и Дино не се понасят. Като се видят направо се почва с тупаници без никви предисловия и просто вече не ги държим заедно... Между някои игуани просто не се получава... Винаги се сещам как Нуни буквално разпра Джиджи, а Денерис ходи да я шият, защото Тари беше нещо нервен и я клъвна. И тва от едно кълване, а ако го правят със злоба е страшно. Просто чакай и се надявай да е период. Понякога и ролите се сменят - ако едното снесе и е по-слабо, а другото в този момент е наддало и е по-едро - отива и си връща за всичко... Very Happy Тва е положението, игуаните изобщо не са хрисими животинки...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Нед Юни 28, 2015 2:36 pm

Хахахха така ще стане! Няколко опита за няколко дни и все така! Явно ще им дам почивка и после пак.
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Eti Вто Юни 30, 2015 9:17 am

Аз нали ти казах [You must be registered and logged in to see this image.] , но не ме слушай и ние ся след всичко което знаем ще вземем трета [You must be registered and logged in to see this image.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by shoppy Вто Юни 30, 2015 9:43 am

Хахаххах,няма да го бъде пи тяхната,ама ще стане пи трудния начин явно! Хахаха аз съм голям инат, и до сега нямам пропуск! Ще стане на моята,ама си трябва време ххиих
shoppy
shoppy

Posts : 456
Join date : 04.12.2013

Върнете се в началото Go down

Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :) - Page 5 Empty Re: Ига, Хори,Арес,Чочо и приятели :)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите