Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

3 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юни 22, 2013 9:32 am

First topic message reminder :

Това е тема за всички, които имат женска игуана. Всички сме си патили. Тя става особено актуална един или два пъти в годината, когато се щураме из интернет, из къщата и около животното, с повече ентусиазъм, отколкото ефикасност. Нека всеки сподели опит. Какви успокоителни взимате?...

Ирина, видях снимки на бременната Хуанита в [You must be registered and logged in to see this link.]. Ще ти бъдем благодарни да ни споделиш всичко, което сметнеш за интересно и полезно. Как протече бременността при вас? Имахте ли проблеми? Грешки? 

Преведохме статия за задържането на яйцата, в която, като една от основните причини за задържане на яйцата се изтъква неподходящото (или липсващо) място за гнездене. Всъщност това е въпрос, по който малко се знае и информацията е противоречива. Какво е "вашето гнездо" ? Laughing 

Самата [You must be registered and logged in to see this link.] публикувам в раздел "Статии" - има полезна информация.

Дулсинея резорбира яйцата си от десет години, но всяка година аз все пак треперя!!! affraid


Последната промяна е направена от Marokoko на Съб Юни 22, 2013 4:57 pm; мнението е било променяно общо 9 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down


Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Чет Юни 27, 2013 10:28 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Чет Юни 27, 2013 11:32 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Чет Юни 27, 2013 11:40 pm

Явно бавно става при някои... Самата лекарка сподели, че нейната игуана снасяла по цяла седмица и можело да очаквам нещо подобно... Аз тъкмо нищо не очаквах и се появи това яйчице... Никнат на най-невероятни места... Трябва да помисля за подходящо гнездо отново... Ако всичко мине добре ...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Пет Юни 28, 2013 6:58 am

Ние стискаме палци, че Дулсинея всичко е наред. Имате ли възможност да се направи гнездо качеството много бързо?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Eti Съб Юни 29, 2013 8:36 pm

Дими с вас смеstudy 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юни 29, 2013 11:08 pm

Днес пак бяхме на лекар. Всички изглеждат оптимисти, но Дулсинея изобщо не снася нищо. Днес след инжекциите нямаше дори едно снесено яйце. За гнездото друго не мога да направя в момента, но някакси нямам впечатлението, че това е проблемът... Тя изобщо спря да рови и да търси, иначе преди ходеше там и ровеше, но за снасяне не го избра ... Не разбирам какво става. Сега хапва, къпе се и се държи все едно няма яйца...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юни 29, 2013 11:20 pm

Лошо, не търси гнездото и не рови.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Нед Юни 30, 2013 10:28 am

Дими, ние имаме малко момиченце също имаше прекъсване. Ако Дулсинея изглежда добре и тя е активен (не изглежда болен), ще трябва да изчакате известно време. Има моменти, когато едно момиче не копаят в гнездото. Въпреки това, той ще се възползва от гнездото, когато това е необходимо. Окуражен съм от настроението на ветеринарен лекар.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Пон Юли 01, 2013 7:47 am

Oooooooo, Ирина, дано си права, дано! Много се радвам да чуя това! Аз вече смятах, че едва ли не операцията е задължителна. И как е възможно окситоцинът да не действа ? Не бях чувала за прекъсване, не знаех, че е възможно. Дано се оправи. Днес пак сме на лекар, ще пиша.


Последната промяна е направена от Marokoko на Чет Юли 04, 2013 4:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Пон Юли 01, 2013 7:59 am

Ние също така се страхуваше от операцията. Търсехме предварително ветеринар търсите анестезия и т.н. Все пак, имаше надежди, че детето ще се справят сами (изключително фокусирани върху дейността на момичетата). Трябва да рентгеново облъчване показва добри яйца, добър размер за Dulcie. Ние ще изчакаме думата Василиев. Но ми се струва, че състоянието на Dulcie дава много добра надежда.
Ако направим сравнение с нашето малко момиче - резултат след окситоцин инжекции настъпили след 1 ден. Аз се моля за Dulcie.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Eti Вто Юли 02, 2013 10:25 am

Всички се молим Дулса да се сети, че трябва да ги снесе тия яйцаbounce 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Сря Юли 03, 2013 1:16 pm

Привет отново,

Ирина, исках да те попитам нещо във връзка с предписанията на доктор Василиев. Той казва 4 мл борглюконат - ПОДКОЖНО.

Нашите доктори тук слагат 0.4 мл МУСКУЛНО. Не разбирам, отначало помислих, че има някаква грешка. После реших, че това е много различно лечение и подход...

Ето линк със спринцовки -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Според Ети, вие сте слагали 2 мл ПОДКОЖНО, това значи две деления от първата спринцовка на снимката. Ако това е така, значи аз трябва да отида веднага и да ги помоля да коригират лечението.

ОГРОМНАТА РАЗЛИКА МЕ СМУЩАВА, затова задавам този въпрос.

Предварително благодаря!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Сря Юли 03, 2013 1:29 pm

Дими, Василиев ни е предписана подобна доза от 2 мл на 1 кг тегло игуана. Инжекцията ветеринарят постави под кожата.
В такива случаи, когато големи дози ние използваме голяма спринцовка, но с игла от инсулинова спринцовка. Аз пиша детайлна информация за Skype (Eti), съм бил в състояние да се намери.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Сря Юли 03, 2013 1:38 pm

Благодаря ти много, още днес ще отида отново !
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Сря Юли 03, 2013 1:59 pm

Дръжте стискаме палци за Dulcie.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Сря Юли 03, 2013 2:29 pm

Ще ви държа в течение !
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Чет Юли 04, 2013 2:28 pm

Днес се прибрах и намерих 2 яйца. Ура. Не се надявах вече. Въпреки това предписанията на Доктор Василиев ще се спазят и борглюконат ще сложим, посоченото от него количество. Освен ако не си снесе сама всичко, но много се съмнявам. Ирина, специално с теб исках да споделя, защото с Ети веднага се чух по телефона! Пак благодаря за подкрепата и съпричастността! Много ми помогна!

Дулсинея се изкъпа и хапна веднага, даже изяде всичко и аз сервирах още Laughing ... Видимо е добре, поне според мен. Струва ми се, че пази, охранява яйцата си. Излезе да се разходи и като видя огледалото започна много силно да го блъска, напада и хапе. И друг път си играе с него, но не така свирепо! Наложи се да го изнеса от стаята. Но не прави опит да зарива или крие яйцата, до гнездото не ходи изобщо. Там е скришно, тъмно и топло - заградих един ъгъл от стаята, има нещо като палатка, а вътре голям леген с чист пясък. Тя сама ми "показа" мястото, избра го, все ходеше в този ъгъл и аз затова направих гнездото там. Отначало ходеше там и си ровеше, после спря. Тя всъщност вече изобщо не рови. Нито там, нито където и да било другаде. Не намерих нито едно яйце на скришно място. Всичките бяха или в центъра на стаята или в центъра на терариума. Освен това ги махнах, вероятно сбърках, не знам...  Чудя се на какво се дължи всичко това... Явно нещо не съм подготвила както трябва. А и колко време да ги оставя в центъра на стаята ?! ...

Направих снимки на яйцата, но забравих кабел и ще ги пусна довечера. Едното е почти 5 см, изглежда ми огромно... Милият ми гущер.

Те са меки, това нормално ли е ? Въпреки това изглеждат еластични и доста здрави.


Последната промяна е направена от Marokoko на Съб Юли 06, 2013 7:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Чет Юли 04, 2013 2:53 pm

Чудя се дали трябва пак да пиша на Доктор Василиев? Струва ми се най-правилно да я заведа на инжекция, както си беше планирано. Вие какво мислите ? (Имаме уговорка с лекарката за утре сутрин).
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Чет Юли 04, 2013 3:23 pm

Аз вече писах на Skype за Кейти. Тя ще превежда думите ми по-добре от тук. В Русия ние имаме доверие на д-р Василиев. Показах една тема, където за подобна цел boroglyukonata. По този начин, във вашия случай това е може би по-полезен отколкото бездействие.
Яйцата са с мека черупка. Мисля, че те могат да бъдат отстранени. Защото Dulcie не се опитва да ги скрие.
Нямам опит с други проекти гнездо, с изключение на нашето гнездо. Вероятно за момичета приятни за формиране на гнездо, което прилича на пещера (както е в природата). Мога да кажа от земята. Пясъкът е много тежък материал в почвата. За предпочитане кокос или смлени.

Аз се моля за Dulcie. Нейното състояние и поведение дават надежда, че тя ще снасе яйцата. Very Happy
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Eti Чет Юли 04, 2013 4:02 pm

Вече сънувам яйцата на Дулса, не мога да си приключа шестмесечието от мисли по неяbounce 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юли 06, 2013 7:21 pm

Днес сложихме първата инжекция. Тя заснася още в колата... А защо чак днес сложихме първата инжекция - ще ви разказвам друг път ... В понеделник е следващата. Гущерът според мен изглежда добре. След като снесе в колата 2 яйца се прибра, изкъпа се, пи вода и се нахрани. Сега спи. Днес и аз ще спя.


Последната промяна е направена от Marokoko на Съб Юли 06, 2013 7:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юли 06, 2013 7:38 pm

Искам да не се случва отново същото. Как да разбера къде съм сбъркала... Може да са хиляди неща... Калций давам редовно, лампата ... Гледам да я извеждам и на слънце, когато може. Може да е и гнездото. Може да е и отслабнала мускулатура от заседнал живот. Може да е всичко. Яйцата бяха с доста различна големина, включително и днес. Не ми се видяха деформирани, но определено различни ... Днес не ги снимах, но вчера занесох кабел в офиса, за да сваля и изпратя снимките, не остана време, но сега пък го забравих там. Така че пак няма да ви пратя снимки... В понеделник... Вследствие на всичко това аз никак не съм добре с главата. Ети, не помня сега какво говорихме за книга на Василиев. Трябва да прочетем, да видим някаква обща профилактика ... Надявай се да не е някой топан от 1000 страници, защото ще се наложи да напуснеш работа...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by dimzel Съб Юли 06, 2013 9:12 pm

Продължавам да стискам палци! Дими, причините могат да бъдат много. Обобщение - съдържанието на игуани в плен. За тях много се промени.
Колко яйца са оставени в Dulcie?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юли 06, 2013 9:57 pm

Минимум 3, според Доктор Василиев
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Marokoko Съб Юли 06, 2013 9:58 pm

Когато видя рентгена той каза - минимум 8. Оттогава тя снесе 5. Следващата инжекция е в понеделник, ако дотогава няма развитие.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата. - Page 2 Empty Re: Женската игуана - бременност, кастрация, задържане на яйцата.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите