Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕРАРИУМ ДИНО

3 posters

Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Вто Фев 18, 2014 11:47 am

Здравейте, не са много хубави снимките, но ще допълвам впоследствие. Направих го според вашите съвети и предписания. За UVB избрах Exo Terra - SOLAR GLO PT2192 - 125W. ВПОСЛЕДСТВИЕ СМЕНИХ КРУШКАТА С [You must be registered and logged in to see this link.]. След много проучване и измервания със специална апаратура, стигнахме до извода, че те са най-добрите на пазара. Вече се внасят и в България.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Комбинирана е - UVA + UVB + топло. Това ми се вижда най-елегантно. Прочетох за тях добри отзиви, но всички знаем, че се надяваме на добър късмет... Допълнително на тавана има 4 лампи "луни", разбира се. В пода под сините плочки има подово отопление - нанофолио. Стените - корк. Сега тези дни ще наблюдавам температурата. Терморегулаторът (на лампите) е нагласен на 38 ° C, тоест, тогава изключва и димерът намялява луните. Не знам дали тази температура е ок. Споделете мнения, моля! Сондата на регулатора е на около 15 см от тавана.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Решението за влагата взаимствах от Ети.

[You must be registered and logged in to see this image.]

После декорация и катерушки, не знам дали тази стълба отзад е най-доброто, но това подлежи на доизкусуряване.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Изглежда си го хареса, намести се бързо и разпери дебели ръчички...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Поканихме и гости.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Казвайте сега забележки и препоръки.


Последната промяна е направена от Marokoko на Вто Окт 25, 2016 1:54 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Вто Фев 18, 2014 11:57 am

Коркът е залепен върху ПДЧ-то с водоразтворимо лепило. Измазаната стена е боядисана с акрилна боя. В нея (стената) също има нанофолио. После всичко е минато с течен силиконов импрегнант на Ceresit. Оставих терариума да съхне и да се проветрява около 10-тина дни и чак тогава се нанесохме.


Последната промяна е направена от Marokoko на Вто Окт 25, 2016 2:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Нед Фев 23, 2014 9:08 am

Да добавя, че в по-слънчево време или по обяд, температурата се покачва до 41-42 градуса под лампата, но тогава игуаната се маха оттам. Друго, което забелязах и не ми харесва е, че тампературата много зависи от времето навън - слънце, мрачно, температури. Прекалено много, разликите са големи, лятото може да стане опасно горещо. А хем терариумът не е на праяка светлина или нещо подобно...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by dimzel Нед Фев 23, 2014 10:12 am

Красавеца терариум! Той е изключително уютна.  cheers  flower  cheers  Радвам се за Дино.
За съжаление, температурата в терариума - това е много трудна работа. Аз само да пожелая късмет на вас в това.

Може би температурен контролер - това е добра идея......
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 60
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Нед Фев 23, 2014 10:50 am

То има контролер, но проблемът е, че него не знам на колко градуса да го наглася  lol! Сега е на 36 градуса, но понякога, когато при термометъра е 36, над игуаната не е още достатъчно топло, друг път пък, в слънчево време, температурата при сондата на термометъра на контролера е все още 33, а над игуаната е вече 43 и продължава да се покачва...  : Rolling Eyes Явно ще мине време преди да се уцели и настрои всичко. То си е различно за всеки индивидуален случай.


Последната промяна е направена от Marokoko на Вто Окт 25, 2016 2:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Eti Нед Фев 23, 2014 12:22 pm

Дими светкай гущера, ако той се нагрява между 36- 40 градуса значи всичко е окей. Тази температура, знаеш, че я поддържат за няколко часа на ден. Така, че, ако я хванеш, че се нагрява между тази температура всичко е наред.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Чет Юли 31, 2014 5:34 pm

Нагрява се, мога да си пържа яйца даже lol! ...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Вто Окт 25, 2016 2:26 pm

Оказва се, че монтажът на крушката не е ОК така. Фасунката често се разваля, самата крушка също - от влагата. При последното сваляне ми остана в ръката, откъсна се. С оглед на т'ва колко струва, по-добре да се монтира правилно. Very Happy

Вариантът на Ники е най-добър - отново лунички, но гоУеми, а и да стават за толкоз мощни крушки :

[You must be registered and logged in to see this image.]




Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Marokoko Пет Фев 24, 2017 1:35 pm

Така, по повод Аделина, искам да ти пиша, че това с лампата Мегарей, специално монтажът, при мен е чиста простотия. Не се прави така. Монтажът на лампите е добре при Екатерина - луни. Аз не изчислих правилно сантиметрите между животното и лампата и се наложи да я вдигна нагоре. От тази гледна точка е добре да се предвиди какви лампи ще се слагат и да се изчисли правилно разстоянието между платформата за припичане и лампата. При мене сега е около 55 сантиметра, което е необходимата дистанция за Мегареят, но е добра и за обикновените нагряващи крушки. Тях ако ги поставите на един метър, например, няма да го затоплят въобще. А гущерът има нужда от нагряване от лъчист източник, ако общата температура е постигната с климатик, но си няма лампенце - така не става.

За вентилация тук не стаа дума, аз и това не направих, а е важно, това отново може да се види при Екатерина, а и по руските форуми.

Ярките цветове ги плашат и е добре да се използват по-"земни". Декорациите вътре, тип - изкуствена растителност, често са опасни и биват съдрани и изядени.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ТЕРАРИУМ ДИНО Empty Re: ТЕРАРИУМ ДИНО

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите