Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лечение на острици на зелена игуана

3 posters

Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Emptyy Empty Вто Юни 09, 2015 10:46 pm

Здравейте гущери, гущероподобни и стопани на такива!
Преди 2 седмици се сдобих с нов приятел - малка зелена игуана, закупета от Италия, родом от Ел Салвадор.
След седмица започнах да виждам малки червейчета в изпражненията на гущера и потърсих професионална помощ от специалист по влечуги.
Занесох изпражнения за анализ и ми каза че любимеца ми има острици и ми предписа лекарство което да му давам орално всеки ден в продължение на 7 дни. Днес беше 1-вия ден от лечението, но въз основа на прочетеното във форума не съм сигурен дали това е адекватна реакция от лекаря. Лекарството се казва LEN.( на опаковката пише за кучета и котки)
Вие имали ли сте проблеми с острици и с какво сте ги лекували?
Emptyy Empty
Emptyy Empty

Posts : 4
Join date : 09.06.2015
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Marokoko Вто Юни 09, 2015 11:27 pm

Трябва да попитаме за лекарството, по принцип това е студенокръвно и няма нищо общо с кучета и котки, и все пак има лекарства, които се ползват и за игуани. В Бг ли го лекуваш, къде по-точно? Трябва да попитаме за това лекарство, според мен засега не го давай, за ден-два нищо няма да стане, нека питаме. Може и да си е ОК, не съм лекар, но аз винаги питам, защото имам лош опит, а и не само аз...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Emptyy Empty Сря Юни 10, 2015 12:11 am

Лекувам го в Италия. Доктора ми го препоръча друг ветеринар при който ходя за кучетата, ама като и занесох и гущер каза че "не е компетентна" да се занимава с него и ни препоръча неин колега. Лекарството е бяло и много гъсто смесвам го с физиологичен разтвор, по препоръка на доктора разбира се и така. Дозировката е въз основа не теглото, доктора каза че дневната доза трябва да е една капка и 1мл от физиологичния разтвор.
Точно за това реших да се обърна към други хора с повече опит, защото все пак е влечуго, а трябва да го лекувам с лекарство за кучета и котки. Общо взето взех да се съмнявам в доктора.


Последната промяна е направена от Emptyy Empty на Сря Юни 10, 2015 12:21 am; мнението е било променяно общо 1 път
Emptyy Empty
Emptyy Empty

Posts : 4
Join date : 09.06.2015
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Emptyy Empty Сря Юни 10, 2015 12:17 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Това са лекарството и физиологичния разтвор
Emptyy Empty
Emptyy Empty

Posts : 4
Join date : 09.06.2015
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Сря Юни 10, 2015 8:50 am

Още сега ще питам и щом получа отговор ще пиша.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Сря Юни 10, 2015 9:38 am

Отговорът на д-р Василиев е - Е, "solutione fisiologica" със сигурност не е в състояние да повлияе на хелминти (острици - мое допълнение), а мебендазол е ефективен при доза от 25-50 мг / кг. Но аз рядко използвам това лекарство, предпочитам албендазол.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Сря Юни 10, 2015 9:42 am

Ако искаш да го питам да препоръча препарат и дозировка?
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Сря Юни 10, 2015 9:50 am

Всъщност и това лекарство ще има ефект в правилната доза. Въпросът е колко тежи гущера и да се сметне правилно дозата.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Marokoko Сря Юни 10, 2015 4:11 pm

Е нали е казал - албендазол... Човекът обаче е в Италия, трябва да се види демек дали го има там. Той щом не го ползва LEN-a може и да е токсичен. И по-добре наистина, каквото той препоръчва.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Emptyy Empty Сря Юни 10, 2015 10:57 pm

Всъщност solutione fisiologica е за да преглътне гущера лекарството не за лечение.
Гущера е 112 гр. и според изчисленията на "доктора" трябва да му давам по една капка с капкомера, разтворена в 1 мл solutione fisiologica, но още ме е страх от последствията.
Ще пробвам да намеря това лекарство албендазол, дано да го имат тук.
Emptyy Empty
Emptyy Empty

Posts : 4
Join date : 09.06.2015
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Чет Юни 11, 2015 9:02 am

Аз ще питам за дозировката, добре е да я знаем и ние. Аз такива проблеми не съм имала, но никога не знае човек ....
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Eti Пет Юни 12, 2015 10:34 am

40 мг / кг, и се повтаря след 2-3 седмици.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Marokoko Нед Юни 14, 2015 9:18 am

Мен ме озадачава разтварянето във физиологичен разтвор... Ако и това е гъсто пробвайте с проста вода. Ние така процедираме и имаме много добри резултати... Very Happy
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Marokoko Вто Юни 23, 2015 7:01 pm

Как сте, има ли новини? Оправи ли се "лайното"?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Лечение на острици на зелена игуана Empty Re: Лечение на острици на зелена игуана

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите