Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

здравейте, игуаната ми спря да се храни

4 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Пет Ное 28, 2014 2:14 pm

здравейте, игуаната ми спря да се храни,
от два дена три насам почти нищо не е яла, рядко ака и пишка !
мястото където стои по цял ден е 35-36 градуса
на две години е , и ако можи да ми кажете какъв пол е ?
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

мерси предварително

От тези линкове нищо не се отваря. Снимки няма

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Пет Ное 28, 2014 2:21 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]


persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Пет Ное 28, 2014 2:34 pm

и още нещо , днеска запрув път когато си стои на възгланичката под лампите , не се е опънала като за плаж ами стои в напрежениелеко повдигата

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Пет Ное 28, 2014 2:59 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]



persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Eti Пет Ное 28, 2014 10:40 pm

Първото което искам да отбележа е, че аз не съм лекар. Игуаната (не се вижда много добре), но според мен е женска. 35-36 градуса на мястото за нагряване са малко. Там трябва да е 38-45. Игуаната, за да храносмила правилно, трябва да се нагрее от 37 до 40 градуса. При теб това няма как да стане. Даваш ли калций? Неходенето до тоалетна може да се дължи и на запушване. Иначе кожата е чиста, отпадат гъби и изгаряне. Моят съвет е веднага да я заведеш на лекар. Поне от снимките не се виждат яйца, за да кажем дали е бременна. В този случай само ветеринар с опит може да каже какво е. Най-вероятно ще трябва някакви изследвания да се направят. Запушване  се получава от липса на калций, недостатъчна топлина, липса на влага, неправилно хранене и някои травми.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Eti Пет Ное 28, 2014 10:45 pm

И да ти кажа според мен тази игуана е на повече от 2 години.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Пет Ное 28, 2014 11:31 pm

И според мен е на повече години. Имаме рубрика за въпроси към лекар специалист, ама... няма достатъчно инфо май, за да зададем върос. Неяденето не е проблем, особено сега, когато им е сезон на разгонване. Те всички спират и не ядат много време... Ама това стоене откога продължава, да не е станало по-хладно... Без терариум не става обаче, ще бременее (защото и според мен е женско), ще трябва гнездо, освен това не стига температура над една възглавница, тя трябва да се движи, а когато е студено наоколо няма да го прави, а това не е хубаво. Освен това така не може да се осигури необходимата влажност - тя е много важна, правят иначе бъбречни заболявание и т. н... Игуаните са държеливи и се мъчат дълго. По тая причина хората все смятат, че ги гледат добре, и че тяхната игуана някакси изведнъж се е разболяла или загинала. Това не е истина обаче... Могат да карат с години, но това не значи че са добре. Така свободна може примерно през лятото, и пак трее се мисли за влага, гнездо за снасяне (особено важно, защоото най-честата причина за задържане на яйцата е липса на правилно направено гнездо, а изходът от това е смърт). Може да не е болна, а да се бута под лампите. Ако пък е бременна (и при моята не се виждат много очертания на яйца, даже никак, така че не е изключено) - може да има газове - моята го прави това две поредни години. Болезнено е за тях доста. Било свързано с бременността и с обезводняване, защото като няма влага, а и не поемат чрез храната и така ставало... Но то така не може да се говори - то може да е всичко. Дай повече инфо и снимки. А какво яде по принцип?


Последната промяна е направена от Marokoko на Пет Ное 28, 2014 11:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Пет Ное 28, 2014 11:35 pm

За запушването Ети е обяснила. Това също е възможна причина, и се получава от ниска температура... И температурата е ниска да - хем трябва да е по височка, хем лампите да не са толкова близо. Не е опция да се изгори, а те се горят най-много, когато им е студено и се тикат в лампите, и понеже имат много слаби рецептори не усещат. А калций давате ли? Има ли УВБ? От колко време я имате? КАКВОТО И ДА ПРАВИТЕ БЕЗ ТЕРАРИУМ НЕ СТАВА. Просто го мъчите. Има в зоопарковете подходящо оборудвани цели помещения и терариуми с чудовищни размери, но изработката и поддръжката на такова съоръжение е много скъпа. Направете му терариум, а през лятото ще го водите на разходка... Тази свобода то няма да я ползва, а дори и да свикнат да се моткат на ниска температура, това не е полезно за тях, процесите не протичат правилно. Моята игуана влизаше и излизаше от стария си тер, когато си поиска, и през зимата не мърдаше оттам! Ако сте виждали свободно гледани игуани, то това не е в България, а и се запитайте ДО КОЛКО ГОДИНИ ЖИВЕЯТ тези игуани. Малко от тях доживяват до повече от 7-8 години, а могат да доживеят до 25-30 !!! Пишете дали продължава да се "повдига" така, но и спешно вземете мерки. Имаме малък терариум на разположение, ще попитам собственичката дали ѝ е нужен. Доста е семпъл и не е достатъчен, но го предлагам като спешна мярка. Ще попитам и ще пиша...


Последната промяна е направена от Marokoko на Пет Ное 28, 2014 11:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Пет Ное 28, 2014 11:51 pm

Искам да кажа, че ще услужим, докато си направите "истински" тер..., не става въпрос за алъш-вериш.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Сря Дек 03, 2014 8:31 pm

извиняте но ми спряха нета , незнайно защо и няколко дена ги чаках да го пуснат
оправи се , на следващия ден се едно нищо е нямало , започна пак лакомо да яде, и да си ходи по нейната нужда всяка сутрин набегом към басейна и или към канала на банята

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Сря Дек 03, 2014 8:35 pm

обаче изникна друг проблем, не иска да си стои в терарюма,постоянно излиза от него и се качва на бюрото там където по цял ден стои ,
купоих и инфра червена ноща лампа да спи на нея и да и е тъмно в терарюма вечер ама нещо пак не върши работа да я застопоря вътре
ако я затворя и подпра вратичките на терарюма почва да драска на прозореца да драска по стените да рови в земата на терарюма

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Сря Дек 03, 2014 8:38 pm

просто не иска да стои вътре, лятото нямаше проблем , всяка сутрин излизаше , свършваше си работата на терасата , после цял ден на слънци , ядеше , акаше по много, и сама се прибираше да спи ,
за храната , храни се с голяма част от нещата които са написани във вашия сайт, , калций също слагаме в храната

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Eti Сря Дек 03, 2014 11:14 pm

Моя, когато се разгони също не иска да седи в терариума и непрекъснато рови да излезе, така си направим травма на пръстите на единия крак. Но това не е причина да го държа навън. Една от възможностите да рови по този начин е именно разгонване но това е само една от възможностите. Както и една от възможностите да седи на бюрото ти по цял ден е, не че толкова го кефи и му харесва, а просто се охлаждат и тогава те стават тромави и неподвижни. Животните са като малките деца, не е важно какво точно искат те на момента, важно е какво е добро за тях и това е нашата грижа. Само да кажа, че моят мъжки, който е голям, февруари месец се беше измъкнал от терариума , намерих го на прозореца, където огряваше слънце, целия се беше вкочанясал.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Чет Дек 04, 2014 12:01 pm

Най-вероятно е бременна. Ровенето е точно това. Те заравят яйцата си и това е инстинкт. Това е и моментът с най-висока смъртност. Трябват условия. Най-честа причина за задържне на яйцата е липсата на гнездо. Самите яйца също, за да се оформят добре си е нужна влажност, температура, правилно хранене, завишава се калция. Не искат да седят в терариума като са бременни, и моето не иска, но не трябва да се пуска. Студено е извън тера за тях. Аз пускам за половин час, за малко разходка, но иначе вътре. Сега даже работя вкъщи и тя толкова иска да излиза, че все виси на вратата на тера залепена, като дете на витрина. ТАКА ПРАВЯТ ВСИЧКИ РАЗГОНЕНИ/БРЕМЕННИ ИГУАНИ. МНОГО СА НЕСПОКОЙНИ. Това не значи, че трябва да я пускаш. НО, ако в тера нещо не е в ред и така не става. Дай температуа, кажи и как овлажняваш.

В бременността има един период, когато след спиране на яденето пак прояждат. Малко време яде и после пак спира - и тогава вече не яде цял месец и повече. Това е нормално, но трябва вода да поема отнякъде. Трябва да има и гнездо за снасяне, че стават сакатлъци. Ще пусна линк към статията за гнездото. Не е кой знае какво, но е абсолютно необходимо.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by dimzel Сря Дек 31, 2014 7:45 am

Как е вашето малко момиченце?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 60
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Сря Яну 07, 2015 1:20 pm

еми , как да е , от две седмици насам , спря да се храни, след 3та ден нехранене я заведохме на ветеринар , специален за такива животни, даде някакви антибиотици, взе изследвания, каза че ням1мала паразити, и нямала яйца, и да я храним със бебешко пюре и спринцовка, и така вече две седмици , пюрета спринцовки антботк,
kupihme и за овлажняване на въздуха, с;сложихме климатик да е топло, пред стоеше все на едно място сега не се спира , дивее ров навсякъде постоянно сто върху терариума , пече се на служце гледа през прозореца , драска и ска да изля !
на вратата същата работа , отказва да с яде
зеленните даже днеска пробвахме насила да и сложим в устата тя г изплюва
ака по нта път на ден , няколко път излиза от терариума и два да спи pr мен в леглото, незнам какво става , за-последно зелено квото яде , подпука на маика едно цвете шото я изпуснахме от поглед, цветето се каваше цикоря(зайче)
от тогава спря да яде , поне такъв спомен имаме

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 4:46 pm

Глупости!!! Не се храни насила. Освен ако е мъжко и в много определени случаи. Как знае за паразити доктора, то се взима проба... Дават антибиотици често без причина, а за игуаните те са много опасни. Ако е бременна и давате антибиотици може да се прецака съвсем. Последно един го лекуваха горкия пак с антибиотици, а той беше просто разгонен. ПРЕСТАНЕТЕ ДА Я МЪЧИТЕ. Не се храни насила. Това го знам от един от най-големите специалисти в света. Понякога, ако са големи фоликулите просто физически нямам място за храна. Моята не яде вече месец. Това е така всяка година. А щом рови - вероятно търси място за снасяне. Гушкането и нежностите също са характерни за разгонването и бременността. На какво основание е предписан този антибиотик? Каква е диагнозата? Следващия път ни питайте първо, вместо да си давате парите, консултират ни прекрасни специалисти, искат понякога само снимки и изследвания. Грехота да се тъпче с антибиотик, ако е здраво и бременно!!! Антибиотик при тях се дава само при нужда, защото им убива естествената бактериална среда... Моята игуана беше с рецепта с хиляди медикаменти. Предписаха ѝ ги просто така от един поглед. После специалистът, след като видя изследванията, каза, че това са глупости и ми даде един прост еспумизан. И тя се оправи! Те много лекари са завършили дребни и екзотични животни, НО не разбират нищо. Ако е изяло цикорията - всичко е ок. Тя е много полезна за тях, всичките ѝ разновидности. Вижте таблиците с храните.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Последната промяна е направена от Marokoko на Сря Яну 07, 2015 5:09 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 4:52 pm

Пишете също спряхте ли вече антибиотика. Така без диагноза антибиотик не давайте! Обезпаразитяване също не се прави. САМО АКО има доказано паразити - тогава. При бременност се случва да изхвърлят едни глистоподобни и ТОВА СЪЩО НЕ Е ОППАСНО ЗА ЧОВЕКА И СИ Е ЕСТЕСТВЕНА ЗА ТЯХ СРЕДА. НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЛЕКУВА. ИМА ГО ПОДРОБНО ОПИСАНО в статията за изпражненията. Хората не знаят и много се шашкат, а то не е опасно...
Безпокойството, мераците за излизане, ровенето - всичко това е много характерно за женските през периода на разгонване!!! Най-вероятно си е здрава и просто в ранна бременност. Беше ѝ студено преди, и както Ви казах - като качите температурата ще живне. не бива да го мъчите, тровите с лекарства и т. н., защото ако в момента се изграждат яйцата (най-вероятно), и ако се прецакат ПОСЛЕ ВЕЧЕ МОЖЕ ДА ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ. Ако се гушка при Вас нощем може и да търси топлина. Колко е нощната температура?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 5:05 pm

А може и просто да си е сигурна при Вас. Почти съм сигурна, че е женска и се касае за бременност, а не за болест. Бременността е около 2 месеца, доста време не ядат и това е съвсем нормално. Но все пак така от разстояние не може да се твърди нищо с пълна сигурност. Имате ли снимки? Имаме една от нас, която прави и домашни посещения, ако желаете. Горещо Ви го препоръчвам. Има доста неща, които трябва да се знаят и Руми се жертва да обикаля по хората, за да помогне на горките животни...

За нея вижте тук -

[You must be registered and logged in to see this link.]

A тук сме и трите -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Просто Ви показва, че сме реална организация, а не нек'ви дебили самозванци... Very Happy Можете да научите доста от нашите материали. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ЕДИН ОТ ОГРОМНИТЕ ПРОБЛЕМИ Е ЛИПСАТА НА КОМПЕТЕНТНОСТ, която повечето лекари не признават... Освен напълно здравата разгонена мъжка игуана, която натъпкаха с антибиотици, имаше и случай на буквално убита игуана, с ненужна промивка на червата, които просто бяха разкъсани. Тъпо е, че това е така, но е факт - това е положението, и просто Ви предупреждавам, за да го знаете. НИЕ СЕ КОНСУЛТИРАМЕ С ЧУЖДЕСТРАННИ СПЕЦИАЛИСТИ, КОИТО СА ДОКАЗАНИ и които реално са създателите на голяма част от проучванията и учебниците за влечуги... В България хора на токова ниво няма.

СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ВИ ПРЕДЛАГАМ ПЪРВО ДА ПОПИТАМЕ НАШИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ В ЧУЖБИНА, не се лъжете да обиакляте из Бъглария. Доколкото знам в ЦВК имат специалисти, ние ходим там, но другаде не знам да има... А всеки казва, че знае и разбира, имаме много случаи на загинали игуани от некви измислени лечения за измислени проблеми...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 5:21 pm

Последно - пак прочетох по-внимателно вече - ДВЕ СЕДМИЦИ АНТИБИОТИК никой не дава. Страшно много е... Ако имате още въпроси можете да се обадите на телефоните ни -

[You must be registered and logged in to see this link.]



Последната промяна е направена от Marokoko на Чет Яну 08, 2015 2:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by persys Сря Яну 07, 2015 7:35 pm

водихме я в обединените ветернарки клиники варна, от am една лекарка беше е прегледала , и каза че игуаната нямала яйца, на следващия ден носихме изпражнения, за изледване , звъннаха ни и ни казаха че няала паразити,и каот с яло лекарката каза 3 пъти на ден та по спринцовка и нещо бебешко пюре еленчуково и плодово и антибиотик, антибятика го давае от 3-4 дена ,
а растнието не било цикория а циклама
преди да вдигнем градосите и прочие тя не е спирала с активноста , не е да кажеш да няма нергия желание или нещо такова напротив постоянно бяга , търчи, катерисе , секция бюро , скача от бюрото на терарюма от там на прозореца гледа бута се в стъклото , после от терарюма скок на земята отива към вратата драска на вратата после по компютъра на бюрото после пак скок бюро а даже туко що от бюрото на земята до вратата , след това до мене на леглото рови в ъгъла на леглото , после под завивката в грейката ми сега се мъчи да се шмъжни под мене а сега тръгна под завивката да обикаля
супер много енергия и да цял ден е цикъл обколки като забравих да спомена че след всяка обиколка си отива на елекрическата възглавница под ув лампата
а а лекарката , диагноа не ни даде

persys

Posts : 19
Join date : 28.11.2014

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 9:10 pm

Щом сте от Варна няма да е възможно някой да я види... Ние сме в София. Това отпада. Сега прочетох отначало всичко и все повече мисля, че е бременна. Това е много характерно, че спират да ядат, после замалко пак почват и отново спират. Моята също така си пази корема, но при нея има газове от бременността и други усложнения и я боли. Тя може още да няма яйца, но да са фоликули. В МОМЕНТА ИМ Е РАЗМНОЖИТЕЛНИЯТ СЕЗОН и моята също не яде. Нека яде колкото сама реши, рукола, настъргана тиква и т. н. Пюретата са за хора, тези животни са доста различни... Свежи игуански зелении е най-добре. Сухите храни за игуани също са кофти. В този сезон най-вече настъргана оранжева тиква и рукола има, цикория може също, "фризе" е всъщност вид цикория. Но не давайте марули или краставици, нито моркови, нито спанак. ПРОТИВОПОКАЗНИ СА. Разгледайте внимателно таблиците с храните. УВЕЛИЧЕТЕ КАЛЦИЯ, сега трябва повече за яйцата.

ВАЖЕН ВЪПРОС - ЛЕКАРКАТА КАК УСТАНОВИ, ЧЕ НЯМА ФОЛИКУЛИ ИЛИ ЯЙЦА? Правихте ли рентген, гледаха ли корема с видеозон?

Още един въпрос - антибиотикът за колко време е предписан? Според мен трябва да се спре. Нека и Ети (Екатерина) си каже мнението, но гущерът си е активен и има типично "бременно" поведение и ми се вижда грехота да се трови. Смятам, че и Ирина вероятно ще е на това мнение, Ира, ако видиш това - моля пиши!

Казвате, че ходи на електрическата възглавница - тя трябва да е на ниска степен, защото е опасна, а иначе тя просто се връща там под лампата, за да се нагрее. Те така регулират температурата си...

В този период те много "шетат" насам-натам, обезопасете стаята, махнете всичко, което може да събори или да се нарани.


Последната промяна е направена от Marokoko на Сря Яну 07, 2015 9:52 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 9:20 pm

Има и друга възможност. Игуаната, когато има фоликули има два варианта - да направи овулация и да станат яйца, или да резорбира фоликулите. Това не е рядкост. В този случай яйца няма да имате, резорбират се фоликулите, тя започва отново да яде и забравяте за случая..., до следващата година, когато пак почва същото. На снимката, която сте показали не се вижда удебеляването в основата на опашката, което го има при мъжките. В основата си тя има едни две "торбички", там са двата хемипениса. За мен тове е бременна женска игуана. Не знаем обаче на какъв стадий е. Това се установява с кръвни изследвания, но са малко по-специални и няма смисъл и да го мъчите. ЗАТОВА Е ВАЖНО КАКВО СА ВИДЯЛИ НА ВИДЕОЗОНА.


Последната промяна е направена от Marokoko на Пет Яну 23, 2015 10:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Eti Сря Яну 07, 2015 10:08 pm

Всичко което казваш Дими е така, НО пропусна един факт, който за мен е обезпокоителен. Зайче=циклама, а не цикория, а до колкото аз знам тя е отровна. Ако не беше това .... но и на това няма как антибиотика да помогне. Яйца се виждат само с рентген, а фоликули с УЗИ, е може и с палпация НО в БГ няма такъв специалист Evil or Very Mad Ако не сте правили рентген и УЗИ няма как да се знае има ли или няма яйца. Всъщност Василиев познава по кръвните изследвания в каква фаза е, ама ТОЙ Suspect та ето какво предлагам. Дайте всички изследвания които сте направили и какво са ви казали и дали да тъпчете, пък ние ще питаме. Дайте и няколко снимки на животното да му видим шкембенцето, т.е отгоре и от страни как изглежда. Ако се гледат правилно и ако са мъжки игуаните може никога да не видят лекар. Изключително здрави животни са, ама само ако се гледат правилно. Наш Тарислав доктор не е виждал, от как разбрахме преди години, че няма редовно обезпаразитяване, и преди това го водех само за това.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Marokoko Сря Яну 07, 2015 10:14 pm

Да, аз видеозон викам на ултразвука (УЗИ-то).
Доколко е еднакво не знам. Аз се съмнявам, че е правено, жената ще каже...
А цикламата е ядена отдавна, минало е много време.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

 здравейте, игуаната ми спря да се храни Empty Re: здравейте, игуаната ми спря да се храни

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите