Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Странен Бременност игуани

3 posters

Go down

Странен Бременност игуани Empty Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Чет Фев 13, 2014 9:45 am

Искам да споделя нашите наблюдения на странни бременност Хуанита. Защото Dulcie също имаше подобен случай. И ние не знаем защо се е случило.
И така.
Сдвояването на Хуанита се случи през декември. В началото на февруари, ние очаквахме яйцеснасяне. Въпреки това, имахме известни затруднения.
January 13, ние се обърнахме към ветеринаря. Защото Хуанита се появи такова разпределение.
[You must be registered and logged in to see this link.]
14 януари видяхме това.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vet, каза, че това пикочните седимент в твърда или аморфна форма.
17 януари открихме първото яйце в терариум странен външен вид.
[You must be registered and logged in to see this link.]
От тогава ние започнахме да ветеринар инжекции на назначаване на калций, тъй като ветеринар призна лошо качество яйца с черупки.
Ветеринарят обясни, че понякога неоплодени яйца (в количество от 1-2 парчета) напускат яйцепровода преди началото на основната снасяне на яйца.
Но за нас, че е време да се мъчи.
от 22 Януари до 2 февруари, Хуанита оставихме подобни яйца (с лоши черупки) на различни места, понякога сме намерили яйца на рафт, на повърхността на земята в гнездото, в стаята, и т.н.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Хуанита използва гнездо, като леглото, съвсем малко копаят в нея.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Независимо от това, тя изглеждаше много здрави и активни. Той ни даде надежда. Въпреки че по време на този период Хуанита се отърва от 12-16 яйца с лошите черупки.
На 2 февруари за нов период. Нашата Хуанита започна да показва признаци на активна пренатална дейност. Тя активно искаше да напусне клетката и внимателно изкопал на разходка в стаята (въпреки че продължава да не обръща внимание на гнездото).

10 февруари Хуанита изрази интерес в гнездото. Тя изкопал в него дълго време 11-00 до 19-00. И ние решихме, че това е краят на нашето страдание. Въпреки това, Хуанита излезе от гнездото дебела. Нейното поведение е все още активен.

11 февруари Хуанита се изкачи до гнездото на сутринта. Чухме периодичен шум от слота.

[You must be registered and logged in to see this link.]
22-30 тя излезе от гнездото, много тънка.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Хуанита се храни през нощта и на следващия ден.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ние можем да направим рентгенова снимка до следващата седмица, но ние смятаме, че това е последната яйцеснасяне. Няколко дни по-късно ние ще извлече яйца, когато Хуанита загубил интерес в гнездото.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Eti Пет Фев 14, 2014 9:13 pm

Ааааa вашето чудо свърши ли? Ох блазя ви, радвам се, че всичко е наред при нас тепърва предстои bounce 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Съб Фев 15, 2014 8:01 am

Благодаря ви! Вчера ние изкопал яйцата. Техните 16 яйца! Те имат добра черупка. Въпреки че някои яйца зле смачкан. Нашата Хуанита много внимателно погребе яйца. Това вероятно нарани техните черупки нокти.
[You must be registered and logged in to see this link.]
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Съб Фев 15, 2014 11:33 pm

Ох, поздравявам ви за снасянето! Дано всичко е приключило добре. В края на краищата май се оказва, че при всички грижи и старание всичко е Божà работа.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Нед Фев 16, 2014 6:44 am

Благодаря. Ние също така се надяваме, че Хуанита все още няма яйца.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Нед Фев 16, 2014 8:57 am

Както разбрахме, яйцата могат да преседяват и един месец...  affraid Пожелавам всичко да е наред и това да е краят.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Нед Фев 16, 2014 9:03 am

Ние смятаме, че Хуанита е преждевременно освобождение от някои яйца. Със сигурност това е странно.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Нед Фев 16, 2014 9:35 am

Момичето Хуанита е много подвижно. На клиповете видях, че доста охотно и енергично се движи. На мен лекарите ми обясниха, че това е много важно за снасянето, Дулсинея не желае да се движи, дори в новия терариум и това беше една от причините (или поне съмнение на лекарите), за трудното ѝ снасяне... но не разбирам и никога няма да разберем вероятно, как се случва тази проблемна бременност. Всички даваме калций, а Дулси имаше недостиг на калций при образуването на яйцата, установи се с кръвните изследвания. Аз давам непрекъснато и то завишени дози, но явно не го усвоява... Преждевременното снасяне също е странно наистина... Най-неприятното е, че НЕ ЗНАЕМ каква е превенцията. Доктор Василиев беше пестелив по въпроса. Той каза, че за игуани с проблеми препоръчва кастрация... Аз лично не можах да взема такова решение - да режа здраво животно. Сега, откакто разбрах, че има растеж на нови фоликули и три нощи не спах, будех се и се чудех какво да правя и как да се погрижа за нея... Излиза, че при цялото ни четене и старание всичко е чист късмет. Поне е сигурно, че общото здравословно състояние е решаващо, а при Хуанита то е добро. Пак - от сърце ти желая много здраве и късмет!


Последната промяна е направена от Marokoko на Сря Фев 26, 2014 10:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Eti Нед Фев 16, 2014 11:27 am

Ох и аз имам момиченце и моето чудо е на път, моля се всичко да е наред.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Нед Фев 16, 2014 1:01 pm

Всичко ще е наред, Ети, Руми каза, че Денерис е имала яйца първа и са били като изработени на струг.  Laughing А и ти направи най-добре - да вземеш двете бебета заедно, хем са на една възраст, хем никой не е самичък, което явно се оказва мощен стимул на много хормонални процеси, пряко свързани с доброто здраве. Всъщност най-мъдрото е, което и ти направи, условията да са максимално най-близо до естествените. Всичко ще си му е наред на бебенцето сладко!  I love you Сега пусни дебелите книги и дай некоя свестна рецепта за омлет... lol! 
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Eti Вто Фев 18, 2014 7:30 pm

Въййййй, ай чакай да дойдат яйцата, пък омлета е лесно.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Пет Фев 21, 2014 5:02 pm

Аз също съм притеснен за Dulcie. Заради проблем яйце през лятото. И поради нейната възраст. В допълнение, той бавен игуана.
Но съм съгласен с вас, че ние се нуждаем от много добра причина да се направи операцията. Ако Dulcie справят този път - ще бъдат щастливи. И аз ви пожелавам успех и просперитет Dulcie.

Eti, надявам се, че ще Денерис безопасно. Има много причини за това - младежки, здраве и т.н.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Нед Фев 23, 2014 9:18 am

Мерси на всички за пожеланията и добрите чувства, ще държим връзка. Ира, при вас как са нещата, окончателно ли приключи всичко? Извинявам се за тъпия въпрос, но всеки съди от опита си - при нас миналата година беше трудна да се каже дали раждането "окончателно" е приключило... Жалко, че не се четат тези форуми от лекари. Всъщност собствениците на игуани имат интересен и разнообразен опит, от който могат да се направят изводи, но не от нас, а от специалисти, ние тук просто си приказваме и споделяме. Аз например, не знам много повече, в сравнение с миналата година и не знам как да подобря шансовете на животното. Направих някои промени, но ми се струват несъществени. Особено случаите със  "странните" бременности ми се струва, че беше добре да се разгледат от специалисти... А и повечето лекраи, които съм срещала са виждали по-малко игуани, бременности, снасяници и дори, смея да твърдя, са ползвали и по-малко литература от мене... Това много ме плаши. Неспециалистът може да е полезен само до един етап.


Последната промяна е направена от Marokoko на Сря Фев 26, 2014 10:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Нед Фев 23, 2014 10:06 am

Вероятно, да увеличи шансовете за едно животно - е да има подходящи условия. За момичета - Задължително присъствие в дясното време - гнездо.

Всички останали - в ръцете на Бога.

Наличие на квалифицирани специалисти, за съжаление, има ограничен брой собственици игуани.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Нед Фев 23, 2014 10:39 am

Предвидено е място за гнездо в новия терариум, ето тук -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Дълбочината е около 20 см, има подово отопление, там ще сложа гнездото, ще го направя според вашите инструкции.

Имам чувството обаче, че проблемът миналата година беше физиологичен. Никой не разбра какъв е. Има течност в  коремната кухина (която видяхме на последния преглед с ултразвук, което според доктор Василиев не е много добре, освен това тази дебелота ще създаде проблеми (поне така ми се струва, ДАНО ДА ГРЕША, надявам се, че от притеснение преувеличавам всичко и "измислям" фалшиви проблеми) -

[You must be registered and logged in to see this link.]

Дино не яде вече от около седмица !!! И пак е такава, като бременна е, и се движи доста неохотно...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Eti Нед Фев 23, 2014 12:31 pm

Всички се молим да бъде всичко наред както при Дино така и при Дени. Хуанита май вече се оправи и при нея всичко е окей за радост на Ирина и на нас.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Пон Фев 24, 2014 9:07 am

Димана, аз вече ви е написал, че нашата Луси имаше подобна форма на тялото. И не е в телесна течност . Той беше мазнина. Може би Dulcie също не течност? Вие сте взели един кръвен тест? Може би това трябва да бъде направено?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Пон Фев 24, 2014 9:39 am

Ирина, скоро правихме и кръвни тестове и УЗИ, и рентген. Всъщност има и течност в коремната кухина, а отделно и мазнини. Кръвните тестове обаче бяха добри и това ме обнадеждава. Разгледа ги и доктор Василиев и докторите в София.


Последната промяна е направена от Marokoko на Сря Фев 26, 2014 10:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Пон Фев 24, 2014 12:05 pm

Добре, аз ще гледам вашата тема. След смъртта на Луси Аз съм много предпазливи по отношение на такава диагноза. И аз се надявам, че Dulcie ще бъде наред.
Димана, какво да направя, ако течност в коремната кухина?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Вто Фев 25, 2014 7:55 am

Благодаря ти за вниманието, Ирина! Четох за диагнозата на Люси, или поне така си мисля, те е тя. Доколкото разбрах, това заболяване се лекува САМО оперативно. Не можело с диети или повече движение, например. То трябва внимателно да се отличи от нормалната бременност. Течност в коремната кухина (под черен дроб) е признак за заболяването, но също така, според тукашните лекрари, била в рамките на нормалното за една бременност. Въпреки това Василиев не хареса, мисля че течността му се вижда повече, отколкото е нормално за бременността, но не каза повече, според мен, за да не се паникьосаме тук. Това заболяване се получавало от хормонален дисбаланс и било характерно за възрастни женски игуани, обездвижени и гледани отделно (без мъжки). Аз се страхувам, че при Дино се касае за същото, но добрите кръвни изследвания ми дадоха надежда! Холестерол и триглицеридите са много малко завишени!!! Това е характерно за заболяването, но в мноооого по-висока степен, а при Дулсинея си е в рамките на нормалното за една ранна бременност. Затова и с Руми решихме да "оженим" нашите игуани - за да се повлияе евентуално и да се стимулира овулацията. Миналата година самата бременност беше много дълга. Състоянието, в което не настъпва нито овулация, нито резорбция на фоликулите било много опасно и, доколкото разбрах е свързано с това специфично затлъстяване... Друго не се сещам какво мога да направя, знам, че това е наивно, но просто не мога да си седя бездейна... Не знам достатъчно, за да си направя категорични заключения, но това може и да е добре, така мога да се надявам  Smile
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Сря Фев 26, 2014 2:36 pm

Въпреки това Василиев не хареса, мисля че течността му се вижда повече, отколкото е нормално за бременността, но не каза повече,
Димана, прочетох вашата тема, и аз не виждам думите му, той вижда течността.
Холестерол и триглицеридите са много малко завишени!!! написа:
Нашата Люси бяха повишени холестерол и триглицериди.
Това заболяване се получавало от хормонален дисбаланс и било характерно за възрастни женски игуани, обездвижени и гледани отделно (без мъжки). написа:
Lucy - пример за такова заболяване, въпреки че Люси бил сдвояване всяка година и пълни-оплодената яйца.
Доколкото разбрах, това заболяване се лекува САМО оперативно. написа:
Операции, за съжаление, беше направен опит да се премахне "последица." Причина за заболяването е неизвестна за нас все още.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Сря Фев 26, 2014 9:31 pm

Даааа, доктор Василиев отговори

" На картинах УЗИ, которые Вы прислали, я не вижу никаких фолликул. И наоборот, имеется свободная жидкость в брюшной полости. Это не очень хорошо."

После изпратихме други снимки и той видя фоликули.

Ние също имаме повишени холестерол и триглицериди, но много малко над референтните стойности. Те се повишават и при бременност.

А колкото до причините - той изброява тези, които написах, като едни от възможните и често срещани, ама не са задължителни... Аз просто веднага видях тези, които съвпадат с моя случай... Но надали са ЕДИНСТВЕНИТЕ възможни причини... Аз затова споменах, че ми се струва наивно с една свадба да си решим проблемите, но просто на човек му се иска да може нещо да направи... А за операцията - да - става въпрос за последиците, че не могат да се третират освен оперативно... Тези неща прочетох в негов материал, който той ни изпрати за ползване.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Съб Мар 15, 2014 3:55 pm

Димана, как е Dulcie?
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Marokoko Сря Апр 09, 2014 11:10 am

Здравей, Ирина! Извинявам се за дългото мълчание. Дулсинея изглежда добре, не се храни, има типични признаци на бременност. Видно е, че е протекла овулация и сега просто чакаме. Скоро ще се случва събитието според мен... Ще ви държа в течение....
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by dimzel Сря Апр 09, 2014 1:21 pm

Благодаря ви! Желая ви здраве и успех Dulcie яйцеснасяне.  cheers 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Странен Бременност игуани Empty Re: Странен Бременност игуани

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите