Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Игуаната ми е болна

4 posters

Go down

Игуаната ми е болна Empty Игуаната ми е болна

Писане by Stasko97 Нед Дек 06, 2015 3:32 pm

От пет дена не яде не ходи по нужда само спи. Ходихме на лекар имаше възпалителна течност в корема и показателите на черния дроб са много завишени ако може помощ

Stasko97

Posts : 2
Join date : 06.12.2015

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Stasko97 Нед Дек 06, 2015 3:35 pm

Ще кажа и изследванията и лекарствата които ни дадоха

Stasko97

Posts : 2
Join date : 06.12.2015

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by dimzel Пон Дек 07, 2015 6:13 pm

Здравейте Ако помолите за помощ в този форум, трябва да се предостави повече информация:
1. Photo Iguana
2. Фото терариум ( пиши какво UV и температурата в терариума)
3. Хранене игуани - главното меню,
4. Медицински документи - резултати от изпитвания или други проучвания.

Ако има повече разширена информация, може би по-опитни хора, които да ви помогнат. Но за тяхната помощ, е нужна повече информация.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Marokoko Вто Дек 08, 2015 10:48 am

Да, ще питаме специалист, но дайте някакви изследвания. Така "на око" няма как да стане. Често е от условията на отглеждане. Както е писала Ирина - пишете с какво я храните, какви са условията на отглеждане и резултатите от изследванията.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Marokoko Вто Дек 08, 2015 11:13 am

Звучи доста зле....
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Eti Чет Дек 10, 2015 12:49 pm

Цитирам отговора на д-р Василиев

"В биохимичния анализ са повишени AST и ALT, това наистина говори за патология на черния дроб. Но освен това е намален калция, а е увеличен фосфора, което показва, че е бъбречно заболяване. Трябва да се види нивото на пикочна киселина, а не на урея. В тази ситуация, аз не бих предписал Байтрил, който има неблагоприятен ефект върху бъбреците, и като цяло, не е необходим при тези заболявания. Какво е ceftazim, аз не знам. Ако това е също антибиотик като zefthazidime, той може да си остане. Аз бих поставил на този гущер интравенозен катетър във вената на крака и ще направя система с разтвор на Рингер, също бих изписал Heptral, дексаметазон, и калций борглюконат и ако нивата на пикочната киселина бъдат увеличени бих дал алопуринол. За съжаление, ако гущерът има асцит, прогнозата не е много оптимистична ..."
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Eti Чет Дек 10, 2015 12:57 pm

Най-добре направете изследване на пикочна киселина и ми го пратете. С резултата ще питам и за дозировките на лекарствата и самото лечение. Трябва коренно да се оправят условията на отглеждане и храненето. Игуана не се храни с бебешки пюрета, това е супер вредно. Дано не е късно за това животно. Ако имате въпроси и нужда от помощ ние ще помагаме, ама без да промените и създадете необходимия минимум нищо няма да се получи. Игуаните умират просто много по-бавно от кучетата. Когато има видими симптоми обикновено вече е доста късно.

Моля се, да не съм права.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Marokoko Пет Дек 11, 2015 3:12 pm

Стискаме палци! Но наистина това е вследствие на условията на отглеждане. 90% от игуаните са хронично преохлаждани и обезводнени. А за пюрета дума не може да става. На тях не им личи, докато не се разболеят тежко... Тъпото е, че няма достатъчно информация за правилното отглеждане. Много лекари биха казали, че пюретата са ОК. Дано да се оправи!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by dimzel Пет Дек 11, 2015 3:21 pm

Къде е авторът на темата ? Sad
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Игуаната ми е болна Empty Re: Игуаната ми е болна

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите