Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОМОЩ !!!!!

4 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

ПОМОЩ !!!!! - Page 3 Empty ПОМОЩ !!!!!

Писане by aangelov Вто Фев 10, 2015 8:50 pm

First topic message reminder :

Здравейте, нов съм във форума и имам нужда от малко саветчета Smile Имам мъжка игуана на 2 и половина години, като при мен е от 2. Досега никога не е била агресивна към мен и никога не се е опитвала да ме хапе освен когато я вземах де Smile от няколко дни (3,4) това много се промени, през деня нямам никакви проблеми, вземам я, галя я, и всичко си е нормално... но като я прибера вечер в терариума и започва едно страшно блъскане в стъклото. От там аз се опитвам да я взема за да я успокоя но тогава ме гризва без никакви предупреждения... единствената промяна която забелязах е че апетита и се покачи доооста.. Моля някой ако може да помага, имам снимки но незнам как да ги кача.. Surprised
aangelov
aangelov

Posts : 16
Join date : 07.02.2015

Върнете се в началото Go down


ПОМОЩ !!!!! - Page 3 Empty Re: ПОМОЩ !!!!!

Писане by Marokoko Вто Фев 17, 2015 11:09 am

УСПЕХ! Като стане готов - моля, дайте снимки, за да гледат и други хора, които ще се заемат с това. От опит знаем, че всеки следващ терариум става все по-добър. Ако междувременно има въпроси - пишете.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ПОМОЩ !!!!! - Page 3 Empty Re: ПОМОЩ !!!!!

Писане by АРАГОРН Сря Мар 11, 2015 4:42 pm

Здравейте! Имам нужда от помощ. От година и половина имам игуана - момче. Всичко вървеше добре до деня в който не реши да излезе и да се поразходи сам навън. Нямаше го от 28.02.2015г. късния следобед на 04.03.2015г. Намерихме го полужив. Отидохме на лекар в ЦВК - направиха рентген, вливка но не можаха да му вземат кръв. Изписаха и деган за три дни. Като го прибрахме се опитваше да похапва, но сега вече се храним защото не иска да яде сам. Казаха, че е пълен с газове, много е подут. Да ама той откакто се е прибрал не е пишкал, няма и ако, не е жизнен. Всичко което правим е насила. Дадох му и еспумизан на капки в продължение на ден и половина сутрин и вечер по 25 капки с малко вода. Правим и топли вани - насилвам го да плува и да се движи. За съжаление нищо не помага. Той е издут и не ходи по нужда. Храня го вечер по малко - каша от банан, зелен боб, давам и по една спринцовка от 10 мл на ден вода. Притеснението ми е, че аз тъпча отгоре, а той не изкарва нищо отдолу. Моля, дайте съвет как да му помогна!!!


Нова тема, за Вас.

АРАГОРН

Posts : 134
Join date : 08.03.2015

Върнете се в началото Go down

ПОМОЩ !!!!! - Page 3 Empty Re: ПОМОЩ !!!!!

Писане by Marokoko Сря Мар 11, 2015 9:06 pm

Не го хранете, като не може да се изхожда, ВЛОШАВАТЕ ПОЛОЖЕНИЕТО. Най-вероятно се касае за фекално запушване, става така при ниски температури. Нека си седи на топло. Засега не правете нищо повече, ще се консултираме с лекар специалист и ще ви пиша утре сутрин. Преместихме темата Ви [You must be registered and logged in to see this link.]. Нека продължим дискусиите там.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

ПОМОЩ !!!!! - Page 3 Empty Re: ПОМОЩ !!!!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите