Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

5 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Съб Апр 05, 2014 6:14 pm

Нашето момиченце предните години е снасяло февруари и март, за това ние още от края на януари бяхме готови с гнездото и го поставихме в терариума. До вчера Дени не го поглеждаше, все едно го нямаше но от вчера.... През деня я видях, че рови вътре, вечерта като се прибрахме ето какво заварихме What a Face ...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Гнездо е от кутия но си има всички екстри Wink 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Пред гнездото се образуват други две пещерки, така, че ако то случайно не и хареса, има избор от още две места tongue 

[You must be registered and logged in to see this link.]


Последната промяна е направена от Eti на Съб Апр 05, 2014 6:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Съб Апр 05, 2014 6:15 pm

Днес също продължи да влиза в гнездото и да рови, май идва края и скоро ще се отърве от яйцата bounce 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Излиза върти кръгче и пак влиза

[You must be registered and logged in to see this link.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Съб Апр 05, 2014 6:27 pm

За догодина ще трябва да мислим нещо, че много изхвърля торфа на вън Question Idea 

Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Сря Апр 09, 2014 1:54 pm

Пожелавам успех на Дани. Тя е толкова сладко момиче.  flower  I love you 
Бях развеселен видео като земя напуска гнездото. Катя може по-дълбоко гнездо ще бъде по-добре. Моля, пишете ни на новината.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Сря Апр 09, 2014 9:07 pm

Ира, гнездото сме го направили точно както ти си писала, по твоя материал, просто отворът е по-голям.  Изхвърля доста от тотфа, но тъй като пред гнездото се образуват две пещери, ние вече спряхме да прибираме пръстта вътре. Тя си рови и навън, където реши там, но продължава да влиза и да рови в гнездото. Мисля, че го харесва, въпрос на дни, според мен, е да снесе. Ще те държа в течение.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Чет Апр 10, 2014 7:47 pm

lol! Сега виждам проблема.
Кейт, може би устройството ще ви помогне.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Благодаря за новината. Пресякохме пръстите ни, че всичко ще бъде наред.  Smile flower 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Чет Апр 10, 2014 9:09 pm

Да, видях го това нововъведение но за тази година е вече късно, живи и здрави догодина и ние така ще го направим.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Вто Апр 15, 2014 10:38 am

Добър ден, да се включа и аз - Позволих си да прекръстя темата, за да не правим отделна за всеки гущер, а предполагам и други хора може да искат да се "оплачат" тук. Знам, че Дени и Дино се "движат" заедно тази година. А знам и за Руми, чиято игуана вече снася от известно време и, за жалост, нейният кошмар още не е приключил. Та затова, Ети, си позволих да променя заглавието на темата, за да може всички снасящи за 2014 да си пишат на едно място. Дет се вика и някой по-късно да се включи - нема го изгониме, но така темата се намира лесно и всичкото инфо е на едно място. Ако не ти харесва това предложение, просто върни предишното заглавие.

Аз снимки на гнездото не съм направила, но то просто прилича на кофа с кал... Ще направя де, тъкмо да объдим дали е добре. Не мога да преценя дали го харесва, но ми се струва, че да, защото доста труд полага там - рови усилено. Като се умори се качва да се попече на платформата и пак слиза. А днес сутрина СЛУЧАЙНО намерих едно яйце. Струва ми се, че е първото за тази година, но не съм ровила и не е сигурно. Това просто си седеше отгоре върху торфа, не добре заровено, аз го видях без да искам, докато отварях, за да го понавлажня. Гущерът е все така дебел, има още доста. Сега искам да задам много важен за мен въпрос -

ВЪПРОС 1 :

Кога е време да се води на рентген и евентуално инжекции окситоцин? Едно яйце очевидно е малко и това е само началото, но как се разбира кога е МОМЕНТЪТ, в който гущерът вече има нужда от помощ? Едно яйце ми се виджда малко и ми се струва рано. Вие какво знаете по въпроса? Нормално, когато игуаната започне да снася, снася яйцата и приключва. Тогава се води да се види има ли останали. Но както видяхме миналата година, някои игуани, по незнайни за нас причини или наши пропуски, могат да снасят и цял месец. Как да разбера дали трябва да се остави замалко на мира или пък, че вече е време за проверка и евентуално помощ? Страхувам се, че има риск и от излишен тормоз, ако просто не му е дошло времето. Например днес сутринта Дино имаше много спокоен вид. Не беше слязла в гнездото, докато излязох за работа. Седеше си и се печеше горе и дори не беше така напрегната като вчера, просто си почиваше. Не виждам напъни или квато и да било родова активност... Струва ми се, че отговорът на този въпрос би бил интересен и за много други стопани...

ВЪПРОС 2 :
(вероятно интересен САМО за мен)

Имам и друг въпрос. Той е по-скоро от любопитство и не така важен от здравословна гледна точка, но ме гложди - Защо игуаната така ми се "натиска"? Дино не е особено гальовна по принцип, но като заснася - така беше и миналата година - става голяма лепка. Само да се приближа и се ХВЪРЛЯ към стъклото като стрела. Изглежда като агресия. Но като отворя просто ми се хвърля, гушва се и буквално се впива в мен, после ми е трудно да я отлепя, за да я пусна обратно, след като вече съм почистила или сервирала или квото там. Може би иска да ме държи далеч от гнездото, но защо тогава така се стиска за мен... Вашите игуани правят ли така? Руми например каза, че нейната игуана я хъскала и опитвала да я хапе даже. Може би при мен да е някаква трнсформирана агресия...

ВЪПРОС 3 :

Какво да правим с яйцата? Аз днес без да се замисля го взех, за да го огледам дали е ОК. Изглеждаше ми по-добре от миналогодишните, по-оформено като яйце, с остър връх и "дупе", а не като продълговато топче, каквито бяха предишните. Пиша това, защото според мен и формата би могла да бъде неккъф показател или симптом... После хвърлих яйцето в кофата и толкоз. Имам сериозни подозрения, че май съм доста тъпа. Може би не трябва да се пипа там изобщо, за да не се нарушава чувството за сигурност и защитеност на гнездото? Може ли сега да изостави гнездото? И изобщо кога се махат яйцата? Тъпото е, че всички тези въпроси ми хрумнаха после. Просто като го видех и го грабнах с дебела ръчичка и после го метнах и след тва се замислих, та... може би е добре хората тия неща да ги знаят предварително. Некой може да почерпи инфо от този форум... Ирина, ти като най опитна и "изпатила" можеш да ни споделиш опит и информация.

Предварително благодаря!


Последната промяна е направена от Marokoko на Чет Апр 17, 2014 11:19 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Вто Апр 15, 2014 11:35 am

dimzel написа:lol! Сега виждам проблема.

Кейт, може би устройството ще ви помогне.

"Устройството" си е направо задължително. Винаги съм се чудела за какво е, и дали даже не пречи на игуаната да си влиза безпрепятствено. Сега разбрах...  lol! При нас е даже по-зле...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Вто Апр 15, 2014 10:51 pm

Такаммм значи името на темата кърти Laughing така, че, идеята ми допада, права си, нека всичко да е на едно.

Отговор на Въпрос 1: - Някъде бях чела, че се случва игуанката да си "загуби" едно-две яйца. Не съм лекар, но си мисля, че щом не е имало напъни и гущера е жизнен, би могло да се изчака 2-3 дни. Въпроса тук е, да няма запушване (яйце застанало напряко) и да не може да снесе, но доколкото съм чела има напъни и животното се мъчи но не може да снесе. Все пак си е риск и според мен повече от ден два не чакай.

Отговор на Въпрос 2:- Дени прави същото, иска да я гушна но щом се извъртя да не може да вижда гнездото откача и почва да иска да се връща. Логично обяснение нямам. А Дулсинея още миналата година те беше харесала за гнездо и снасяше върху теб, та знае ли човек.... може в теб да вижда перфектното гнездо Very Happy 

Отговор на Въпрос 3: - Формата и цвета на яйцата наистина говорят много за състоянието на гущерицата и това не е за пренебрегване. Са какво да правим с яйцата? Е как какво? Иде Великден, вариш, боядисваш ... тва майтап но наистина мисля, че не трябваше да го махаш. Аз бих го оставила. Гнездото се маха след като игуаната загуби интерес към него, а това става много скоро след снасянето. Аз мисля да го оставя докато Дени влиза в него, щом спре го махам и пак ще го махна, докато я къпя, за да не гледа. Иначе не знам за изоставено гнездо щото си пипал по него. От както Дени рови ние точно 2 пъти сменихме торфа  Embarassed голям срам, но всеки път Дени си влиза вътре и си рови, втория път беше днес, Embarassed silent но при игуаните нищо постоянно няма. Иначе Дени вече близо седмица спи или в гнездото или пред него. Станала е като грозд. Огромна е. Всеки момент ще снесе.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Сря Апр 16, 2014 7:12 am

Уау! Толкова много въпроси.

1. Съгласна съм с Кейт. Мейдър пише, че снасянето продължава 1-3 дни. И след това ситуацията се счита за опасна. Но ние тази година имахме много странно снасяне :  [You must be registered and logged in to see this link.].

2 . Трудно е да се разбере. Поведението на бременните игуани може да варира. Можем да предположим, че тя защитава яйцата. От друга страна, не мога да не си спомня нашата Люси. След снасянето една година тя стана много агресивна. Знаехме, че нещо не е наред. Заподозряхме, че момичето е " болно " (понякога агресията показва заболяване). Така че направихме кръвен тест. Но за съжаление, поради липса на специалист и последваща надлежна консултация, ние не бяхме в състояние да разтълкуваме правилно резултатите. По-късно се оказа, че Люси има болен яйчник. И след това злощастно снасяне тя получи нарушена обмяна на веществата. Бих посъветвала да направите кръвен тест. Но кога е по-добре да се направи - не мога точно да кажа. Можете да попитате вашия лекар.

3. Яйцата снимка нали? Вероятно най-добрият експерт становище, защо различна форма. Ние наблюдава отклонение в външна обвивка яйцата, които излязоха първи (16 броя ).
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Сря Апр 16, 2014 7:16 am

Ако яйцето се намира на повърхността - не е грешка, че си го взел. Игуаната по принцип заравя яйцата. Няма никакъв смисъл да се държи в гнездото. Ние например имахме много смачкани яйца при миналото снасяне. Игуаната накрая ги счупи и съдържанието се разля. Така че това, което си направил е правилно.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Сря Апр 16, 2014 1:02 pm

Мерси на всички за подробните отговори.

Докладвам подред -

Ети,

Приказката за "загубеното яйце" много ми допада, знаеш, че аз избирам научните теории според тва дали ми отърват - тоест тук попадна точно. Гущерът изглежда чудесно - буден, активен, подвижен, нагъл... Не виждам никакви признаци на затруднения или заболяване... Днес яйца не намерих - проверих докато Наглостина си зимаше сутрешния душ - нищо. През деня не знам кво прави де, това е лошото, но като се прибера виждам, че е ровено. ЯВНО НЕ Е ЗАРЯЗАЛА ГНЕЗДОТО. Ще наблюдавам и днес и утре вече май ще ходим на видеозон.

Ирина,

Премахнах един линк от твоя пост, Ети подробно ще ти обясни причините. МНОГО ВНИМАТЕЛНО ГО ПРОЧЕТОХ ОБАЧЕ ! ОПРЕДЕЛЕНО тази информация ще ми е от полза, това за окситоцина в рамото го търся отдавна, но забелязах и други неща. Запазих го и ще помоля Ети за подробен превод. Много полезна информация, благодаря!

Благодаря много и за съветите. Ще наблюдавам за проемни в поведението. Кръвен тест правихме още на етап – фоликули и никой не видя никакви отклонения. Василиев също го гледа и даже той каза какви показатели да изследваме, защото аз преди самия тест го питах. Това беше преди около месец някъде...

По пово поведението - то не е точно агресия и именно това ме озадачи. То прилича по-скоро на любовната игра на Мальчик - Спуска се след теб, но нищо не ти прави, когато те "настигне" се гушка и после се впива и няма отлепяне.  lol! Явно това ще си остане загадка...

А за формата на яйцето - имах предвид единственото снесено, онова което намерих, то беше по-правилно, по-бяло и малко по-малко от миналогодишните. За останалите не знам, скоро ще ги видим на снимка. Дано и те да са такива. Това беше перфектното яйце, а миналата година приличаха по-скоро на продълговати топчета. Добре е, че могат да се махат яйцата, съвсем свинщина става иначе.

Ще пиша пак скоро.

Ще снимам и гнездото, то пак не е съвсем правилно направено. Но нали мога да се надявам, че го е харесала, след като намерих яйце вътре? Според мен е чудесно - меко и доста топло... Чак ми иде аз да легна вътре.... и да зарева. Мразим тва снасяне!!!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Сря Апр 16, 2014 3:28 pm

Dulcie много късмет! Аз много се надявам, че това момиче не ни разочарова през 2014 година. Въпреки, че аз съм впечатлен ..... Изглежда, че Dulcie, за да наваксат изоставането си.  cheers 
Нямам проблеми с други линк.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Сря Апр 16, 2014 7:59 pm

Привет отново, яйца няма.  Утре мисля да отидем на УЗИ (видеозон). Пускам няколко снимки на гнездото.

Гнездото отгоре :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Намира се под тази дъска :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Отпред слагам един стол и така то става като хралупа и е доста тъмно.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ровене има от време навреме :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Кажете става ли ?

Размерите са 65 см на 41 см на 17 см. Отдолу има подово отопление.

Ира, какво имаш предвид с това "да навакса"? Че тази година подрани с бременността ли ?
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Сря Апр 16, 2014 9:29 pm

Обикновено нашите игуани снасят яйца веднъж годишно 1. Приблизително по същото време. И Dulcie снасят яйца през юни и отново през април .....
Спомних си. Когато нашият Хуанита забавено яйцеснасяне, ветеринарят Дягилец Е. ни посъветва : повишаване на температурата в гнездото и се повиши влажността. Може би това е добър съвет.
Успех на ултразвук! Dulcie изглежда много красива.  cheers 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Сря Апр 16, 2014 10:51 pm

Мдааа, ще докладвам за резултатие от ултразвука веднага, ще направим и рентген. Проблемът тук е, че лекарката работи само от петък до понеделник.

А иначе ми се струва, че Дулси подрани не само с разгонването, но и с това яйце. Днес броих и се оказа, че са минали 60 дни точно - днес е 60-тият ден - от сношението. На 15 февруари с онова детенце там се гавриха... Тоест пак бързинко се появяват яйчица. Ети откри в трудове на Докрор Василиев, че нормален срок за снасяне е от около 65 дни (след сношението).

А иначе в гнездото подовото отопление е настроено на 47 градуса, плочките над подовото са 33-31 градуса, а самата почва на повърхостта измерих 26 градуса, надолу е по-топло. Овлажнявам всеки ден... А иначе гнездото ОК ли е според вас?


Последната промяна е направена от Marokoko на Чет Апр 17, 2014 11:07 am; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Сря Апр 16, 2014 10:54 pm

На мен ми изглежда прилично, пък и цялото влиза вътре scratch 
А ето как изглежда Деня, снимките са от днес

[You must be registered and logged in to see this link.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Чет Апр 17, 2014 11:15 am

Леле каква е "къдрава"! Дино, поради сланинките си, никога не изглежда чак така... Но има и по-малко яйца де. Значително по-малко от другите игуани. Миналата година снесе 20-тина, а тази година Доктор Йорданова я гледа на видеозон още докато бяха фоликули и каза, че отново не са много. Пак е ДИБЕЛО, но не така къдраво. Ми чакаме начи ...  affraid
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Пет Апр 18, 2014 8:11 pm

УРААААААААААААААААААААААА ПРИ НАС ВСИЧКО МИНА ОК  Basketball . Дени снесе 26 прекрасни яйца, сега се връщаме от ЦВК - направиха рентген и няма останали яйца. Снесло си е момичето всичко. В четвъртък целия ден не излезна от гнездото и нощта прекара там и на сутринта имахме яйца. Изчакахме до късния следобед, тя сама напусна гнездото, пи вода, яде и... хайде на лекар.
А това са 5 от най-хубавите яйца  Razz 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Eti Пет Апр 18, 2014 8:13 pm

Нашето свърши  Razz Razz Razz tongue tongue tongue drunken bom 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Пет Апр 18, 2014 9:38 pm

Денчето е отличник, сичко е като по учебник, яйцата са прекрасни! Дино днес снесе две сутринта и престана. Затова в 18 ч в клиниката - окситоцин - 8 броя засега.
едното го снесе на рамото ми, горкото. Много се надявам да не се повтори миналогодишния кошмар. В неделя отново сме на лекар. Ще ви държа в течение.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by dimzel Пет Апр 18, 2014 10:52 pm

Дими, лекарят смята, че всичко е наред? Ще стискаме прекръсти.


Кейт, аз разбирам, че Denis снася яйцата? Question 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Съб Апр 19, 2014 12:22 am

Привет, Ира, ДА - лекарката не вижда никакви аномалии или проблеми при Дулси. Сложихме окситоцин и досега е снесла 40 яйца и продължава да снася. Преброих ги, защото се наложи да ги махна. Бяха огромно количество, бяха покрили цялото гнездо - беше бяло, а не черно!!! Не мога да си представя, че са били вътре в гущера, невероятно е! Сега продължава да снася... Дано всичко е наред!

А Денерис е снесла всички яйца да! Днес я снимаха на рентген. Всичко е перфектно при нея!
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Marokoko Съб Апр 19, 2014 12:26 am

Не разбирам и друго - миналата година бяха 20 яйца, а тази 40... и има още... Как така двойно?...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2 Empty Re: СНАСЯНЕ - СЕЗОН 2014 - КОШМАРЪТ ЗАПОЧВА - ЧАСТ 2

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите