Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.

Join the forum, it's quick and easy

Ofiguanas
Ако това е първото ви посещение, моля запознайте се с често задаваните въпроси. Регистрирайте се за да можете да публикувате мнения.
Ofiguanas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

3 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Сря Сеп 18, 2013 12:28 pm

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна


        Когато донесете игуаната вкъщи за първи път, тя най-вероятно няма да започне да се изхожда във ваше присъствие, докато не свикне с новата обстановка. Следователно преведените по-долу методи може да се използват само когато игуана се отпусне достатъчно, за да се изхожда във ваше присъствие.

        След това можете да започнете да я учите да се изхожда в предвиденото за това място. За да направите това, трябва да използвате нейния стремеж (в плен) винаги да се изхожда на едно и същото място, което се проявява, както вътре в терариума, така и извън него. Трябва само да приучите игуаната към място, за което ще бъдете в състояние да се „договорите” с нея. Впоследствие игуаните са склонни да се придържат към навика.

В терариума

Това е най-лесното място, от което да започне приучаването.
„Аз научих моята тримесечна игуана да се изхожда върху салфетка с размер 10 см, никакъв проблем с почистването” – Марк, Калифорния

„Моята игуана си върши работата на страница от местния вестник с размер  25x30 cм” – Джим, Калифорния

„Обикновено той го прави в метална кутия, в която има вестник” – Стивън, Канада

          По същия начин, както учите кученце, първо застилате цялата стая, в която то живее. Всеки ден застланата площ намалява, докато не остане само една страница - за предпочитане от бизнес раздела.                      Същото може да направите и с вашия гущер. Ако той се е изходил два пъти на едно и също място в терариума, оставяйте хартията там (аз предпочитам вестник и хартиени кърпи), само на това място. (Внимание, става въпрос само за постилане на пода и никакви друго сравнение с кучето не е възможно. Игуаната не може да се подчинява и всякакъв вид опити за дресура сериозно ще стресират животното ! – Б. пр.)

„Постелка”

       Опитах всякакви възможни материали, включително всичко, което може да се купи. И разбрах, че няма нищо по-добро от вестник и хартиена кърпа.
Вземете двойно сгъната страница от вестник, и я облечете с три хартиени салфетки. Салфетките закрепете към вестника с хартиена лента. Те ще поемат цялата течност и ще отстранят мръсотията от дупето на игуаната. Това е компактно, евтино, просто, ефективно, чисто и екологично.

ИЗВЪН терариума

„Тя упорито отказва да се изхожда в терариума. Не се обиждайте!” – Робърт и Вирджиния, Калифорния.

     След като вашата игуана започне да се разхожда из къщата, да я научите да не се изхожда на персийския ви килим, ръчна изработка за 8000 долара, е много важно! Също така не по-малко важно е да се разхождате из къщата си, без страх да настъпите с бос крак нещо в тъмното.
За да научите игуана да се изхожда на определено място, трябва да я хванете точно преди да започне да се изхожда, и да я преместите на предвиденото място, на което аз препоръчвам слагането на вестник със салфетка.

       Ако игуаната все още не си е избрала сама мястото за изхождане, е възможно да я заинтригувате с място, което вие сте избрали за нея, като и покажете хартията, на която сте сложили малко от нейното изпражнение. Така тя може да сметне, че това е нейното мястото, което тя самата е избрала.
Като начало на мястото, може да се постеле вестник с хартия на по-голяма площ, и постепенно да се намалява площта, до избраното място. Изберете място, което е далеч от движението на хора, но е лесно достъпно за игуаната. Или изберете мястото, където вече е започнала да „ходи” игуаната и сложете салфетките там.

         Би било хубаво да се знае колко пъти на ден и по кое време обикновено игуаната си върши „работата”. Трябва да се има предвид, че външни фактори могат да повлияят на поведението ѝ. Например, ако игуаната е силно затоплена, седяла е на перваза на прозореца, това може да я насърчи за извънредно изпразване на червата.

„Много е лесно да се разбере, кога игуана ще се изходи – задната част ѝ се надига над земята и започва леко да се клатушка нагоре-надолу. Тя диша дълбоко. Когато приключи, тя се оттегля много внимателно, за да не размаже с опашка” – Крис, Флорида.

       Виждайки това поведение на игуаната, получавате предимство във времето, за да пренесете гущера от ценния си килим на предварително избраното място.

       Да се хване игуаната преди това е най-важният момент и не е лесно. Ето няколко от признаците – първо тя ще търси подходящо място, като неспокойно души с езика си. После спира, и сякаш гърбът ѝ се надига над земята, с много съсредоточен вид. Тук е моментът да я занесете на определеното за това място.

          Когато носите игуаната към хартията, дръжте я внимателно, нежно ѝ говорете „добра игуана”, или както там я наричате. Ако вие сте напрегнати, то и тя ще бъде нервна. Така че не ѝ се сърдете и не я плашете с резки движения. Но не стойте на едно място – имате в ръцете си нещо като бомба със закъснител, и ако се забавите, тя ще избухне с пълна сила право в ръцете ви.
Поставете игуаната на хартията и или си отидете или стойте тихо. Не безпокойте игуаната с недискретни погледи, оставете я да си свърши нормално „работата”.

         Непосредствено преди да се изходи една игуана прави с дупето си кръгови движения. Когато процесът започва, игуаната повдига задната си част, така че да не се изцапа. Когато приключи, игуаната си вдига опашката и я измества настрана, продължава напред, като си търка дупето в хартията, за да го избърше. Игуаните са много чистоплътни животни.

         Бъдете готови за това, че не всичко ще се получи от първия път, и не се огорчавайте, ако трябва да направите аварийно почистване. Ако реагирате отрицателно на провала ще развалите целия процес на обучение. След децата трябва да се чисти през цялото време и какво от това? Най-важното е, да се измие добре  пода, и два пъти да измиете ръцете си след това.

Преносима „тоалетна”

      Можете да използвате всякакъв контейнер с ниски стени. Сложете вътре салфетка.
Когато започнах да гледам игуана, тя ходеше до тоалетна направо в терариума, и аз почиствах след нея, като се върна от работа. Постепенно тя започна, да изчаква пристигането ми от работа, и не се изхождаше, докато дойда – очевидно, за да не ѝ миришат собствените ѝ изпражнения по цял ден – не е лошо за осем месечна игуана.

        Когато забелязах това ми хрумна да го използвам за по-нататъшно привикване. Връщайки се у дома, веднага я взимах от терариума, като не ѝ оставях време да направи нещо, слагах я в портативна тоалетна с размер 20x20 cм, (за по-голяма игуана съответно трябва по-голяма тоалетна, няма да иска да застане вътре и да я ползва ако е прекалено малка – б. пр.), която седеше при душа. Четири дни по-късно, тя беше свикнала с нея и започна да се изхожда в преносимата тоалетна в определеното време, дори ако се е изходила преди това същия ден. Цялата процедура започна да отнема не повече от пет минути. След това можех да разчитам на преносимата тоалетната, когато пътувах с игуаната за няколко дни – тя винаги се изхождаше в нея в определеното време.

        След като веднъж по погрешка загасих лампата в банята, тя все пак пропълзя вътре и си направи всичко правилно в преносимата тоалетна. И след всичко това някой нарича влечугите глупави!

Водна тоалетна

      Вода – един добър начин да се предпазите от „инциденти”. Преди да пуснете игуаната да се разхожда из къщата, я сложете във вана с топла вода – това стимулира изхождането на игуаната. Изпразвайки червата си дори и наполовина игуаната едва ли ще свърши работа някъде в къщата.
Първо открих, че тя се изхожда веднага след като съм започнал да я къпя. Затова преди да започна да пълня ваната с топла вода, я заливам буквално с половин сантиметър и тя се изхожда за не повече от три минути (понякога отнема само десет секунди). Веднага, след като това се случи, аз почиствам ваната, (без препарати!, препарат чак след като е напуснала помещението, като трябва да е напълно отмит преди следващото ползване!), измивам си старателно ръцете, и пълня ваната така, че да може вече спокойно да си плува.

        Мястото, където игуаната (като всяко животно!) се изхожда трябва да се измива с вода и почиства със сапун. Фекалиите могат да разпространяват опасни болести.
Когато тя се научи да се изхожда във вода, аз започнах да използвам този метод за предотвратяване на акане в къщи. А преносимата тоалетна спряхме да използваме. Къпех я преди да отиде на ветеринар, преди моите речи и дълги пътувания с колата. Тя „ходеше” във водата по всяко време на деня, независимо от това дали се е изходила преди това или не. Това значително опростява живота на стопанина. Знам, че същото правят и други собственици на игуани.

„Моята игуана се научи да се изхожда в банята на година и половина. Започнах да я слагам във ваната с малко вода на дъното, за да не цапа из къщата. Сега, когато иска да отиде до тоалетна, отива в банята” –  Стив, Илинойс.

        Трябва да кажа, че ако не съм вкъщи по цял ден, тя все още се изхожда в терариума, но на определеното за това място.

ДВОР

        Когато за първи път излезе на двора, игуаната отиде до един голям камък и си свърши работата. Реших да се възползвам от това, и всеки път, разхождайки я из двора, първо я слагам до този камък. На шестия път тя се научи да се изхожда там. От този  момент при излизане на двора, тя се изхождаше все там. Така започнах, тръгвайки нанякъде с игуаната, да използвам този камък като банята.

         Възможностите и вариантите са много. Просто бъдете последователни в приучаването, и ще успеете.

Перевод от - [You must be registered and logged in to see this link.]
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Сря Сеп 18, 2013 10:59 pm

Моят опит като "лайномет" :


Ети, .... няма кво да я учим игуаната да ходи до тоалетна... тя си може. Въпросът е къде... lol! 

Верно е, че се учат лесно. На мен откриването на водната тоалетна буквално ми проемни живота. Дино беше доста възрастна, когато я взех, и с утвърдени навици. Лоши навици. Very Happy Така да се каже си акаше, където ѝ падне. Когато се посближихме, (след около 7-8 месеца), започнах да я къпя, защото прочетох, че това е полезно, и тя се научи да си ака в банята БУКВАЛНО за няколко дни. Просто трябва наистина да свикне със стопанина и да спре да се страхува. Да не се страхува от самото ходене в банята и пренасянето.... В природата често акат във водоемите, затова става много лесно. Аз пускам душа и за няколко минути е готово - добре струговано, огромно лайно. Бързо скачам със салфетката, махам, почиствам и после се докъпваме на чисто. Преди от акането в терариума миришеше в стаята, тъй като стаята е малка и беше доста неприятно. След като се изака под душа още първия път аз започнах редовно да я къпя и даже забелязах, че като закъснея с къпането сутрин и тя ме чака и не цапа в терариума. Веднъж я оставих на приятел да я гледа за кратко, докато пътувах. Горкото така и не ака два дни. Чакаше да си дойда да го изкъпя. Сега понякога се случва да се изака в клетката ако се напече много, но общо взето веднъж на няколко месеца се случва да ака не там, където трябва. Изобщо не слагам никакви салфетки, а хубава зелена настилка, мека. Така е много по-красиво и чисто. Ако се наложи да я изпера веднъж на няколко месеца не е голяма драма, аз и без това я сменям и почиствам често. Но конкретно лайнометене се налага мнооого рядко. Ако е в период, когато яде колкото собственото си тегло на ден, се застраховам и с едно вечерно къпане. Забелязах обаче, че тоя вид застраховка не работи при пътуване. Ако в колата е горещо, има други деца и т. н., от превъзбуда и жега се ака по няколко пъти. На ново място - също. Първо го осираме, преди да заживеем там...

Тук има една забележка - всичко това не важи, когато започва да бременее - спира да яде и започва не само да цвъка навсякъде (то е и по малко така, имам чувството, че си го пази, за да покрие по-голям периметър, ако може - целия свят), но и да маже ли маже .... И тогава нищо не може да се направи... Обсерватория !


Последната промяна е направена от Marokoko на Чет Сеп 19, 2013 6:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Сря Сеп 18, 2013 11:16 pm

Снимков материал по темата няма да има...
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Чет Сеп 19, 2013 4:17 pm

Аз мислих видео материал да приложаLaughing 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Пет Сеп 20, 2013 10:49 pm

Аз ще добавя снимка на приятелката ми. Игуаната Ashoka всяка сутрин започва добре.
[You must be registered and logged in to see this link.]

За съжаление, нашия опит не може да се нарече успешен. В продължение на няколко години, ние "преподаваме" на игуаните отиване до тоалетната в банята. Въпреки това, когато игуаната иска да го направи на дивана - тя ще го направи.
Сега сме в сложна ситуация: нашите момичета категорично отхвърлят банята. Те се страхуват от бани. Няколко месеца опитвахме да ги водим на разходка до тоалетната чиния. И те пак го правят в терариумите. Докато нашата извадка е момче. С него нямаме никакви проблеми.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Съб Сеп 21, 2013 9:03 am

Shocked affraid е за това не се бях сетила. Моите винаги ходят в банята (освен в периода на разгонванеbounce ) До този момент никой не се е изходил някъде из къщатаI love you 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Съб Сеп 21, 2013 11:04 am

Eti написа:До този момент никой не се е изходил някъде из къщатаI love you 
lol! Така че имаш късмет!
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Пон Сеп 23, 2013 4:39 pm

Embarassed Късметка съм сиLaughing 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Пон Сеп 23, 2013 8:47 pm

Явно всичко е строго индивидуално, у нас също не се ака, освен в периодите на разгонване..., а Дино не е особено "опитомена" и е доста своенравна. Просто така ѝ е по-конфортно. Ако искаше да си ака в терариума - щеше да си ака. Тя в началото също доста се страхуваше от банята, но надделя удоволствието, което изпитва като се къпе. Чувала съм за игуани, които се ужасяват от банята и така и не свикват никога. Дино, след като се изака един път там и се отприщи. Оттогава - САМО там. А много години си беше свикнала да си ака в терариума и просто да ѝ се почиства. Не вярвах, че може да се научи, но се изненадах. За тоалетна чиния дума не може да става, защото ме е страх, че може да падне вътре и не бих и позволила да опита, но под душа стана от само себе си. Пускам я съвсем спокойно из къщи и през ум не ми минава, че ще се изака някъде... scratch ЗНАЧИ ИЗЛИЗА, ЧЕ НЕ РАЗБИРАМЕ ДОБРЕ ИГУАНИТЕ И СЪОТВЕТНО КАК ДА ГИ ПРИУЧИМ НА НЯКОИ НАВИЦИ. Просто всеки споделя личен опит и той е винаги различен... Много ми е странно, Ирина, ти всъщност си постигнала много по-трудни неща и много по-висока степен на социализация, отколкото повечето хора... Твоите игуани се чувстват членове на семейството, а това е доста трудно постижимо... Това е някаква ирония...


Последната промяна е направена от Marokoko на Пон Сеп 23, 2013 9:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Пон Сеп 23, 2013 8:50 pm

Между другото, искам да попитам Ашока пуска ли водата и прави ли кафе на семейството сутрин.... lol! Сигурно може доста други неща, но не казва, за да не го пратят на работа ... Леле какъв сладур !
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Вто Сеп 24, 2013 4:51 pm

lol!  Това беше обичайната ритуал - всяка сутрин на тоалетната чиния. Така игуана свикнали с тоалетна. Но аз подозирам, че това се е случило, тъй като игуана не е срещу него.
Когато игуаната против - Просто се опитвам да направите видео - ще видите за себе си. lol! 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Сря Сеп 25, 2013 5:45 pm

Чакаме видеото! Но това е истина, и аз съм забелязала - ако не желае игуаната - няма да стане.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Съб Сеп 28, 2013 10:00 pm

Я постараюсь сделать видео, как игуаны боятся ванная комната. Но в то время как картина, как мы теперь ходят в туалет. lol! 
[You must be registered and logged in to see this link.]
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Съб Сеп 28, 2013 11:07 pm

Laughing Голямо дебнене ще да пада, пък и не е една...What a Face 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Нед Сеп 29, 2013 9:07 am

Нашите две момичета са направили нашата стая със собствен санитарен възел. lol! 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Нед Сеп 29, 2013 1:02 pm

Нашите две момичета са направили нашата стая със собствен санитарен възел. написа:
silent  не ви завиждам.
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Нед Сеп 29, 2013 11:26 pm

Very Happy lol! 
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Чет Дек 05, 2013 10:16 am


Аз бях в състояние да направи видео като Луси се опитва да избяга от банята. нашата Хуанита се завръща в банята, въпреки че тя седи в продължение на 30-40 минути, но не иска да отиде до тоалетната в банята. Но Луси все още се страхуват.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Пон Дек 09, 2013 2:49 pm

Трудна работа изглежда, успех.... Пробвала ли си да пускаш душа отгоре леко ? Звучи странно, но Дино така се научи. Преди някакси може би ѝ е било "скучно".  lol!  Но откакто започнах да пускам върху нея леко душ и много го хареса. Сама се наглася под "дъжда". Така ако просто го оставиш и то се чуди какво прави там... Течащата вода обаче много я кефи. Първия път се уплаши малко, но после свикна и сега го търси. Между другото, ако не пусна водата, няма нито да ака, нито да седи там. Ако я пусна във вана така, както на видеото - няма да седи. Пускам я в душовото помещение, без запушалка, без вода вътре, само върху нея да вали, и САМО тогава седи, ака, къпе се още няколко минути и тръгва да излиза.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Пон Дек 09, 2013 2:50 pm

Ще пусна и аз едно видео.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Eti Нед Дек 15, 2013 9:52 am

Чакаме с нетърпение Rolling Eyes 
Eti
Eti
Admin

Posts : 1171
Join date : 24.04.2013
Location : София

http://www.ofiguanas.com

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Пон Дек 16, 2013 3:33 pm

Да, не се получава нещо, вчера опитах и не стана добре, сутринта бързах, утре сутрин пак ще опитам и квото и да стане го пускам. Просто за сам човек е по-трудно, ма квото стане.
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Вто Дек 17, 2013 12:09 pm

Ето, не се вижда много добре, тъмно е, но не си познавам още фотоапарата, а и сутринта бързах. Достатъчно е, за да се добие представа. Просто Дино не трябва да си "мисли", че отива да се къпе - няма леген, нито вана, пълна с вода. Само отгоре вали вода. Тя също много не обича да се къпе, но ака само там и обича да взима душ, понякога след акане се изляга под душа, разперва крака, лежи и се кефи - разходът на вода е внушителен  lol! 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by dimzel Чет Дек 19, 2013 4:34 pm

Добро момиче! Изглежда, че тя е бременна. Много дебеличка.
dimzel
dimzel

Posts : 521
Join date : 26.04.2013
Age : 59
Location : Россия Урал

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Marokoko Чет Дек 19, 2013 5:13 pm

Ира, не е бременна !!! Наистина ли е дебеличка ? Леле... Ми тя нормално си е такава, да не би да ѝ има нещо ? Струва ми се рано да е бременна, миналата година нали беше май месец... Не се е и разгонвала. Но просто си е дебеличка, аз мислех, че това е нормално, тя винаги си е била такава, само като снесе отслабна ...  Sad
Marokoko
Marokoko
Admin

Posts : 1379
Join date : 03.05.2013

Върнете се в началото Go down

Как да научим игуаната да ходи до тоалетна Empty Re: Как да научим игуаната да ходи до тоалетна

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите